3Time / The Greed

  

Działalność artystyczna: 2007 - 2011

Gatunek: Blues Rock/Pop/Hard Rock

  

Skład zespołu:

Jarek Fiedziukiewicz - gitara rytmiczna

Michał Fiedziukiewicz - bas

Michał Kapelko - wokal (2009 - 2011)

Andrzej Oniszczuk - perkusja

Piotr Oniszczuk - gitara solowa

Krzysztof Wasilewski - klawisze

  

W zespole ponadto występowali:

Justyna Andrejczuk - wokal (2007)

Paulina Ciżewska - wokal (2007 - 2009) 

Mateusz Kozicki - pekusja (2007)

Adrian Lewczuk - klawisze (2007)

 

 

- Nie raz bywało tak, że mieszkańcy, ci młodsi i starsi, zaglądali nam do okien. Zdarzało się, że byli zaskoczeni, że w Zabłudowie po kilkunastu latach znowu istnieje jakiś zespół. Odwiedzali nas byli członkowie zabłudowskich kapel: Nurt, The Flowers, Indian Summer. Nie kryli zdziwienia, że perkusja na której kiedyś oni ćwiczyli jeszcze może tak świetnie brzmieć - mówi Jarek Fiedziukiewicz.

 

Wszystko zaczęło się od powołania sekcji gry na gitarze w ówszesnym Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zabłudowie prowadzonym przez Jacka W. Lulewicza. Lokalna młodzież, uczęszczająca na zajęcia gry na gitarze pod opieką Romualda Ożlańskiego, w pewnym momencie postanowiła założyć zespół. Za namową Jarka Fiedziukiewicza - jednego z uczniów - wiosną 2007 roku zrodził się pomysł stworzenia 3Time. Początkowo zespół stanowiący zbitkę miejscowych talentów Adrian Lewczuk, Mateusz Kozicki, Justyna Andrejczuk, Paulina Ciżewska, Andrzej Oniszczuk, Piotr Oniszczuk, Michał Fiedziukiewicz, oraz lider Jarek Fiedziukiewicz, występowali na lokalnych scenach przy okazji imprez kulturalnych organizowanych przez ośrodek kultury. Próby odbywały się w klubie „Pod Burmistrzem”, który udostępnił salę i nagłośnienie. Dziesiątki, jak nie setki prób, upór, a przy tym ogromny wkład pracy i wiara ludzi to droga do poziomu, jaki z czasem wypracowała sobie kapela. 3Time grał koncert za koncertem. Spotkać ich można było m.in. podczas Urodzin Miasta Zabłudów, Festynu w Halickich, Dni Miasta Białystok czy też podczas koncertu przy Muzeum Wojska Polskiego. Do tych najbardziej udanych zaliczyć można koncert w kręgielni MK Bowling, WOŚP w Białymstoku i Choroszczy oraz pamiętny występ w galerii Alfa w Białymstoku.
 
W grudniu 2009 roku zespół postanowił zmienić nazwę i ruszyć z nową energią. Od tego momentu z ogromem pomysłów zespół The Greed zaczął zdobywać kolejne sceny na Podlasiu. „Greedersi”, czyli Jarek Fiedziukiewicz, Michał Fiedziukiewicz, Michał Kapelko, Andrzej Oniszczuk, Piotr Oniszczuk oraz Krzysztof Wasilewski, nawiązali równą walkę na Przeglądzie Młodzieżowych Rockowych Kapel Muzycznych „YoungStage” w klubie Fama w Białymstoku. Swoim talentem pomagali również podczas charytatywnego koncertu na rzecz zwierzaków pod hasłem "LSD zwierzakom!" zorganizowanym przez Letnią Szkołę Dziennikarstwa w Białymstoku, czy też podczas akcji "Chodzę, biegam więc jestem" zorganizowanej przez Białostockie Centrum Onkologii.
 
Grupa w swoim dorobku artystycznym posiadała sporo własnych utworów. „Cień”, „Sam”, „Złoty długopis” czy „Judasz” stały się bardzo rozpoznawalne. Zaś covery mistrzów polskiej i zagranicznej sceny („Oprócz błękitnego nieba”, „Wehikuł czasu”, „Whiskey In The Jar”, „For Whom The Bell Tolls”) niczym nie odstępowały od oryginałów.
 
Latem 2011 roku The Greed zagrał swój ostatni koncert podczas 458. Urodzin Zabłudowa, supportując zespół Golden Life. Po latach wspólnego grania przyszedł czas na zmiany. Bracia Oniszczuk wraz Michałem Kapelko powołali do życia nowy projekt - zespół Revolve grający hard rock z mocną domieszką heavy metalu. Pozostali muzycy i artyści dalej prężnie rozwijają swoje nie tylko muzyczne pasje.

 

 

 

The Greed - Sam [YoungStage - przesłuchania]

 

 

video: materiały organizatora

  

Etap przesłuchań w ramach Przeglądu Młodzieżowych Rockowych Kapel Muzycznych „YoungStage” w 2010 roku. The Greed z utworem Sam”.


 

Copyright © Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie