Co roku w Halickich - festyn rodzinny

 

data: 18.07.2010 r.

miejsce: Halickie

organizatorzy: Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie, Świetlica Wiejska w Halickich, Sołtys i Rada Sołecka wsi Halickie

 

"Co roku w Halickich" - pod takim hasłem 18 lipca 2010 roku odbył się w tej miejscowości festyn. Przy Świetlicy Wiejskiej zgromadziła się liczna publiczność.

 

Impreza rozpoczęła się małym teatrzykiem w wykonaniu Łukasza Bacha pt. „Czary mary z bańki mydlanej”, który cieszył się sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Na scenie zaprezentował się również Zabłudowski Zespół Akordeonowy i kabaret „Inaczej”. Mieszkańcy wsi uczestniczyli w licznych konkursach przygotowanych specjalnie na coroczny festyn. W przeciąganiu liny wystąpiły dwie reprezentacje - mieszkańców Halickich i reszty świata. Ta ostatnia drużyna okazała się lepsza. Warto zaznaczyć, że w jej składzie wystąpili m.in. Włoch, Amerykanin, Holender i as tej konkurencji sołtys z Kurian. - Taki festyn to ciekawa inicjatywa, szkoda tylko, że tak rzadko się odbywa. Chciałbym częściej takich imprez - stwierdził Jarosław Czajkowski, mieszkaniec Halickich. W konkursie śpiewania wspaniały popis dała Paulina Popławska z Białegostoku, która specjalnie przyjechała na festyn do Halickich. Jak się okazało Paulina od trzech lat profesjonalnie śpiewa w Białostockim Studiu Piosenki. Festyn zakończył się dyskoteką pod gwiazdami. Zabawę taneczną umilał zespół „Duo Boys” z Zabłudowa.

     

       

 

       

 

 

fot. MOAK w Zabłudowie 

  

 

Copyright © Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie