458. Urodziny Zabłudowa

 

data: 21.08.2011 r.

miejsce: Zabłudów, ul. Adama Mickiewicza (Park Zamkowy)

organizatorzy: Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie, Urząd Miejski w Zabłudowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie, Ochotrnicza Straż Pozarna w Zabłudowie, Klub Sportowy "RUDNIA" Zabłudów, Gimnazjum im. Grzegorza CHodkiewicza w Zabłudowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Franciszka Karpińskiego w Zabłudowie

patron medialny: Polskie Radio Białystok, Białystok Online, Zabłudów i Okolice

sponsor główny: KP S.A. Marka Żubr

sponsorzy: Podlasko-Mazurski Bank Spółdzielczy w Zabłudowie, MSG GRANIT Swatkowscy, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krokus” w Dobrzyniówce, MPO Białystok, Zakład Kamieniarski „Kamyk” z Kurian, AB AUTO Adam Borysiewicz i Wspólnicy z Kurian, Talipski Leszek „Fotoart” Białystok – fotografie i strony internetowe, PPHU „Karbon” Protasy, Sklep Spożywczo-przemysłowy „Staś” w Zabłudowie, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Zabłudowie, PiW Nowiccy Masarnia Lewki, Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Zabłudowie, HEDES Protasy (dawny młyn), Meble Lachowski Marcin Lachowski Zabłudów, Sklep Wielobranżowy „Kama” w Zabłudowie Kamila Awdziej.

 

Koncerty zespołów, liczne konkursy i pokazy, jarmark twórców ludowych, kiermasz książek – te i inne atrakcje miały miejsce podczas 458 Urodzin Zabłudowa.
 

Jak co roku miejskie święto rozpoczęło się odegraniem hejnału miasta. Po chwili Jacek W. Lulewicz - Burmistrz Zabłudowa w towarzystwie Teresy Teofilewicz - Przewodniczącej Rady Miejskiej powitali przybyłych gości i życzyli udanej zabawy. Na scenie podziwialiśmy występ Zabłudowskiego Zespołu Akordeonowego i lokalnej „Barwianki”. W programie imprezy nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Program „Motylem jestem”, dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Następnie pokaz sprawnościowy zademonstrował podlaski oddział Straży Granicznej. Duży aplauz wzbudził występ młodej studentki Aleksandry Pury, która zaprezentowała znane utwory muzyki współczesnej. Jedną z atrakcji było też spotkanie z Kresowymi Babeczkami, którym udało się rozweselić wielu przybyłych widzów.
- Nasze Urodziny to fajna impreza, dopisała pogoda, gości też sporo przyjechało, dla każdego są jakieś atrakcje – zachwalał Leon Leończuk.
Tymczasem Emilia Głowacka, która od czerwca br. mieszka z Zabłudowie uważa, że jest to świetna inicjatywa zorganizowania takiego festynu miejskiego. - W niedzielę można z dziećmi wyjść i pobawić się. Są atrakcje dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Ponadto można kupić wyjątkowe rzeczy – dodała nowa mieszkanka Zabłudowa.
Wieczorem wystąpił zabłudowski zespół „The Greed”, który wykonał kilka utworów w klimacie rockowo-popowym. Tegoroczną gwiazdą święta miasta była znana grupa Golden Life. Urodziny zakończył artystyczny taniec z ogniem.

Piotr Woroniecki

   

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

       

 

       

 

       

 

fot. Leszek Talipski

  

 

Copyright © Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie