Zimowo, artystycznie i sportowo - Ferie w MOAK-u

 

data: 23.01 - 03.02.2017 r.

miejsce: Klub "Pod Burmistrzem" w Zabłudowie, Hala Sportowa w Zabłudowie, Michałowo, Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie, Muzeum Podlaskie w Białymstoku (Ratusz)

organizatorzy: Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie

  

  

Tegoroczne ferie odbyły się pod hasłem "Zimowo, artystycznie i sportowo". Z naszej oferty skorzystało łącznie 61 osób. Każdy dzień to ok. 30 uczestników spędzających z nami aktywnie czas.

 

Pierwszy dzień ferii upłynął na różnorodnych grach oraz zabawach integracyjnych.

 

Już następnego dnia pod okiem naszych instruktorów dzieci i młodzież podjęły wyzwanie na zajęciach kreatywno-plastycznych. Wykonały nam piękne prace pt. "Anioły", które być może trafią wkrótce na rozmaite konkursy plastyczne odbywające się w regionie.

 

Środa to kolejne inspirujące warsztaty. "Chemia bez chemii", pod takim hasłem dzieci z zaciekawieniem wykonywały mydełka z naturalnych składników. Jeszcze tego samego dnia mogły poznać podstawy rytmiki w ramach zajęć muzycznych zorganizowanych pod okiem Adriany Bielickiej-Skowrońskiej.

 

"Kolorowa zima" to z kolei wewnętrzny konkurs plastyczny, który na celu miał ukazanie przy pomocy piosenki całej magii jaką ze sobą niesie ta wyjątkowa  pora roku.

 

Koniec tygodnia zakończyliśmy aktywnie zajęciami sportowymi na pobliskiej Hali Sportowej w Zabłudowie.

 

Początek drugiego tygodnia ferii rozpoczął się wyjazdem do Michałowa nad zalew, gdzie uczestnicy obejrzeli pokaz ratownictwa wodnego w warunkach zimowych. Jednocześnie wszyscy mogli poznać wyposażenie i sprzęt policji, straży granicznej oraz służb ratowniczych. Istotnym punktem była nauka pierwszej pomocy przedmedycznej. To była ważna lekcja. Następnie uczestnicy z ogromnym zapałem wzięli udział w konkursie plastycznym, gdzie motywem przewodnim był temat pt. "Bezpieczne ferie". Na zakończenie dnia zrobiliśmy wspólne ognisko.

 

Kolejny dzień rozpoczęliśmy kreatywnie. Dzieci tworzyły "Zimowy krajobraz" przy użyciu firan oraz płócien. Byliśmy zaskoczeni możliwościami i techniką wykonania prac oraz wyobraźnią jaka wypływa z naszych uczestników.

 

Środek tygodnia to krótki odpoczynek od zajęć twórczych. Zabraliśmy wszystkich ponownie na Halę Sportową w Zabłudowie. Dzień wypełniły "dwa ognie", piłka nożna oraz inne gry i zabawy ruchowe.

 

Wszyscy bardzo wyczekiwali czwartkowego dnia. Od początku podekscytowani byliśmy wyjazdem do Muzeum Podlaskiego w Białymstoku (Ratusz). Dzieci z zaciekawieniem obejrzały  i poznały historię wystawy pt. "Legendarna Młoda Polska. Malarstwo polskie przełomu XIX i XX w. z kolekcji rodzinnej", a następnie wzięły udział w zajęciach interaktywnych. W części warsztatowej zainspirowani folklorem, dzieci ozdobiły farbami torby płócienne, które mogły zabrać ze sobą jako pamiątkę z tego dnia. Po wizycie w muzeum, głodni oblegaliśmy miejscową restaurację KFC.

 

Ferie zimowe zakończyliśmy w murach klubu "Pod Burmistrzem". Było kino familijne, a na zakończenie rozśpiewane karaoke.

 

Te dni pokazały nam ile drzemie potencjału w naszej młodzieży. Jesteśmy przekonani, że warto inwestować w rozwój i pasje młodego pokolenia. (MC)

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

fot. MOAK w Zabłudowie

  

 

Copyright © Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie