Amnesty International - Maraton Pisania Listów 2013 (Podsumowanie)

 

18.12.2013 | MOAK w Zabłudowie

  
W dniach 13-14 grudnia 2013 roku 53 Szkolna Grupa Amnesty International po raz dziewiąty zorganizowała na terenie Gminy Zabłudów Maraton Pisania Listów. Listy pisano w Gimnazjum im. Grzegorza Chodkiewicza w Zabłudowie, Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Franciszka Karpińskiego w Zabłudowie, Szkołach Podstawowych w Rafałówce, Dobrzyniówce i Białostoczku oraz po raz pierwszy w Centrum Administracyjnym Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych im. Janusza Korczaka (Dom Dziecka w Krasnem). Łączna liczba to aż 6276 listów! Obecnie nasza grupa zajmuje trzecie miejsce w Polsce. Rekordu liczbowego nie było, jednak apel pobił rekord pod względem skuteczności: władze Nigerii zaprzestały wysiedleń Społeczności Badia East, w obronie której pisaliśmy.

 

Organizacja akcji nie byłaby możliwa bez hojności sponsorów: Burmistrza Zabłudowa - Pana Jacka W. Lulewicza, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zabłudowie, PM Banku w Zabłudowie, "Chorten" w Zabłudowie - Pana Andrzeja Łotko.

 

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie użyczył siedziby na czas trwania powyższego wydarzenia.

   

  

  Ogłoszenie o wynikach naboru na wolne stanowisko pracy "Młodszy instruktor w Świetlicy Wiejskiej w Halickich"

 

06.12.2013 | MOAK w Zabłudowie

 
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie informuje, że w wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na w/w stanowisko nie został zatrudniony żaden kandydat.

 

Szczegółowe informacje o wynikach naboru dostępne w poniższym ogłoszeniu.

  

Zobacz:

 

Treść ogłoszenia

   

  

  Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy "Młodszy instruktor w Świetlicy Wiejskiej w Halickich"

 

19.11.2013 | MOAK w Zabłudowie

 
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko "Młodszy instruktor" w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Zabłudowie - Świetlica Wiejska w Halickich. Nabór potrwa do 29.11.2013 roku.

 

Szczegółowe informacje o naborze dostępne w poniższym ogłoszeniu.

  

Zobacz:

 

Treść ogłoszenia

   

  

  Gitara z wirtuozem Pawłem Sokołowskim. Nowe zajęcia w MOAK!

 

19.09.2013 | MOAK w Zabłudowie

 
Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą zajęć MOAK, które rozpoczną się już w październiku 2013 r. Szczegółowe informacje dostępne w dziale Sekcje.

   

  

  460 Urodziny Zabłudowa okiem TV Jard Białystok

 

26.08.2013 | MOAK w Zabłudowie

 
Zapraszamy do obejrzenia materiału wyemitowanego przez TV Jard Białystok - patrona medialnego 460 Urodzin Zabłudowa.

  

Zobacz:

 

Wydarzenia - poniedziałek 26.08.2013 - oglądaj w czasie: 05:46 - 08:28

 

źródło: TV Jard Białystok

   

  

  "Zapiśnik" pana Jana

 

02.08.2013 | MOAK w Zabłudowie

 

Na rynku wydawniczym ukazał się siódmy już z kolei "Zapiśnik" wybitnego poety, prozaika i tłumacza Jana Leończuka.

 

"Zapiśnik siódmy" jest to zbiór felietonów prezentowanych na antenie Polskiego Radia Białystok w okresie ostatnich dwóch lat. Pan Jan po raz kolejny przychodzi z dobrym, mądrym i pięknym słowem.

 

Wraz z ostatnią notatką z dnia 12 maja 2013 roku autor zakończył współpracę z lokalnym radiem po odmówieniu emisji felietonu. Jak sam pisze: "Upomniałem się w nim raz jeszcze o swoich Rodaków zza wschodnich szlabanów. Pojawiło się w nim groźne zdanie, że Polskie Radio Białystok zamilkło nad ich losem." Zaznacza też, że to czego nie umieścił w 7 tomach "Zapiśnika" - odnośnie losów Polaków na Wschodzie - znajdzie swoje miejsce w kolejnej autorskiej książce.

 

"Zapiśnik siódmy" zrealizowano ze środków Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabłudowie. Tam też jest do nabycia.

   

  

  Sztandar dla OSP w Zabłudowie

 

21.07.2013 | MOAK w Zabłudowie

 
21 lipca 2013 roku w 107. rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabłudowie odbyły się uroczystości nadania sztandaru. Na uroczystości do Zabłudowa przyjechali m.in. przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, a także zastępy OSP z sąsiednich gmin.

 

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:00 liturgią w cerkwii pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Zabłudowie. O godz. 11:00 odbyła się msza święta w kościele pw. Św. App. Piotra i Pawła.

 

Sztandar został wręczony przy ul. Rynek w Zabłudowie. Uroczystości uświetnił pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Dętej z Suchowoli. Jednostka OSP w Zabłudowie liczy aktualnie 46 strażaków.

  

Zobacz:

 

Służba pod sztandarem - Obiektyw 21.07.2013

reporter: Tomasz Tyczyński, zdjęcia: Krzysztof Łętkowski - oglądaj w czasie: 04:08 - 06:41

 

źródło: Telewizja Polska S.A.

   

  

  My biegamy - biegaj z nami! - podsumowanie

 

24.06.2013 | MOAK w Zabłudowie

 
Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie był współorganizatorem I-szego biegu ulicznego pn. My biegamy - biegaj z nami!, który odbył się 23 czerwca 2013 roku w Zabłudowie.

 

Poniżej przedstawiamy generalną klasyfikację kobiet i mężczyzn a także zapraszamy do galerii, gdzie znajdą Państwo fotorelację z tego wydarzenia.

  

Zobacz:

 

Generalna klasyfikacja mężczyzn i kobiet

  

   

  

  MOAK na nowo!

 

17.06.2013 | MOAK w Zabłudowie

 
Witamy serdecznie na nowo powstałej stronie Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie. W związku z coraz większymi potrzebami kulturowymi mieszkańców naszego regionu postanowiliśmy dokonać gruntownych zmian. Nasz serwis został zbudowany w całości od podstaw w celu umożliwienia jeszcze szybszego i łatwiejszego dostępu do informacji o  naszych działaniach.

  

Zapraszamy do zapoznania się m.in. z naszym kalendarzem wydarzeń, sekcjami artystycznymi, folklorem, artystami, wydawnictwami, podejmowanymi inicjatywami, a także galerią i fotorelacjami z imprez organizowanych przez nasz Ośrodek. Prosimy zarazem o wyrozumiałość. Ogrom informacji jaki mamy zamiar przedstawić wymaga czasu w aktualizacji. Na bieżąco będziemy odkrywać kolejne karty z życia MOAK w Zabłudowie.

  

Pokładamy nadzieję w tym, iż obecna strona spełni Państwa oczekiwania. Zachęcamy do jej częstego odwiedzania.

   

 
2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013

  

 

Copyright © Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie