Ogłoszenie Dyrektora Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie o naborze na stanowisko  "Instruktor"

 

22.12.2014 | MOAK w Zabłudowie

   

Prosimy o zapoznanie się z treścią ogłoszenia dot. naboru na stanowisko "Instruktor" oraz regulaminem naboru, gdzie znajdą Państwo m.in. szczegółowe wymagania dotyczące stanowiska, zakres zadań, wymaganą dokumentację oraz termin i miejsce składania aplikacji.

  

Zobacz:

 

Treść ogłoszenia

 

Regulamin naboru

   

  

  Ogłoszenie Dyrektora Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie o naborze na stanowisko  "Młodszy instruktor"

 

19.12.2014 | MOAK w Zabłudowie

   

Prosimy o zapoznanie się z treścią ogłoszenia dot. naboru na stanowisko "Młodszy nstruktor" oraz regulaminem naboru, gdzie znajdą Państwo m.in. szczegółowe wymagania dotyczące stanowiska, zakres zadań, wymaganą dokumentację oraz termin i miejsce składania aplikacji.

  

Zobacz:

 

Treść ogłoszenia

 

Regulamin naboru

   

  

  "Cudowna" w Zabłudowie - spotkanie autorskie z Piotrem Nesterowiczem (07.12.2014)

 

09.12.2014 | MOAK w Zabłudowie

   

"Cudowna" w Zabłudowie - okiem Tomka Wiśniewskiego

 

 

            Video: Bagnówka      

 

Więcej:

 

"Cudowna". Opowieść o zapomnianym cudzie z Zabłudowa. (TVP Białystok: Obiektyw - 07.12.2014)

   

  

  Powstaje wielka księga o Zabłudowianach

 

13.10.2014 | MOAK w Zabłudowie

   

 

Zabłudowianie - Album Rodzinny - 2014 r.

Jesteście w posiadaniu wyjątkowych skarbów. Każdy z Was, drodzy Państwo, z pewnością ma w domu stare zdjęcia, kartki pocztowe, listy, świadectwa i inne dokumenty rodzinne. To najcenniejsze pamiątki, które powinny zostać zachowane dla przyszłych pokoleń. Jeśli jednak młodzież ma je poznać, a pamięć o ludziach nie zaginąć, należy wyjąć nasze skarb ze skrzyń i szuflad, gdzie są pieczołowicie przechowywane. Dlatego zwracamy się do Was z gorącą prośbą - udostępnijcie je nam - grupie entuzjastów, którzy pragną pokazać piękno i niezwykłość mieszkańców Ziemi Zabłudowskiej oraz zgromadzić źródła cenne dla każdego historyka i miłośnika tradycji.
 
Naszym celem jest wydanie wielkiej księgi, ukazującej życie codzienne i świąteczne mieszkańców naszej gminy na tle czterech pór roku. Bardzo interesują nasz zdjęcia (szczególnie stare) pokazujące zwykłe zajęcia mieszkańców wsi, prace polowe i obowiązki domowe, ale również chwile odpoczynku, relaksu zabawy, czasu spędzanego z rodziną. Mile widziane będą również fotografie związane ze świętowaniem, zwyczajami czy obrzędami religijnymi. A ponieważ każda miejscowość i każda rodzina to oddzielna, ciekawa historia, zachęcamy Państwa do ich opisania. Przekażcie innym te wspaniałe opowieści o życiu swoich przodków i własnym, o zwyczajach i tradycjach, składających się na bogaty koloryt Zabłudowszczyzny, gdzie każda wieść jest niepowtarzalna, bo ma coś, co wyróżnia ją spośród innych. Tylko od Was zależy, czy pokażecie wszystkim, jak piękna jest Wasza ziemia rodzinna.

 

 

Poprzednia publikacja wydana przez Gimnazjum im. Grzegorza Chodkiewicza w Zabłudowie cieszy się wielkim powodzeniem. Tym razem jednak zależy nam na tym, by w książce znalazły się zdjęcia i pamiątki z całej gminy. Album, który powstanie, będzie zbiorem materiałów, z których w przyszłości pewnie zechce skorzystać nie jeden badacz, tymczasem zaś stanie się z pewnością niezwykłą pamiątką dla każdego mieszkańca Zabłudowszczyzny. Warto więc, by nie zabrakło w nim również Państwa cennego wkładu.

 

Przejrzyjcie swoje archiwa, wybierzcie zdjęcia i dokumenty ukazujące historię rodziny lub miejscowości, następnie ponumerujcie je delikatnie ołówkiem, by nie zniszczyć cenności. Na osobistej kartce zapiszcie numer zdjęcia, a przy nim datę i miejsce wykonania oraz osoby, które się na nim znajdują. W przypadku dokumentu niech będzie to informacja o jego zawartości. Zawsze należy podać imię i nazwisko właściciela udostępnianego nam materiału. Potem wystarczy już tylko dostarczyć wybrane pamiątki w jedno z niżej podanych miejsc.:
- Biblioteka szkolna w Gimnazjum im. Grzegorza Chodkiewicza w Zabłudowie (do Małgorzaty Kozłowskiej lub Barbary Korolczuk), tel. 85 718 80 25
- Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie (do Cecylii Halickiej), tel. 85 718 84 43.

Materiały zostaną niezwłocznie zwrócone po wykonaniu kopii/skanu.

 

Macie Państwo szansę pokazania, że Gmina Zabłudów to nie tylko piękna przyroda, ale i wartościowi ludzie. Warto, by inni się o tym przekonali. Z niecierpliwością czekamy na Wasze skarby.

 

Organizatorzy projektu:
- Gimnazjum im. Grzegorza Chodkiewicza w Zabłudowie
- Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie
- Urząd Miejski w Zabłudowie
- Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie

   

  

  Nasza Dorotka

 

29.08.2014 | MOAK w Zabłudowie

  

 
Z bólem serca, niedowierzając, że to się dzieje naprawdę - pożegnaliśmy 27 sierpnia Dorotkę Rogucką. Rodzina, przyjaciele, znajomi, dzieci i młodzież - obecni wychowankowie i Ci, co wyszli spod jej skrzydeł kilka lub kilkanaście lat temu… czy to możliwe, że odeszła…? Że nie będzie jej już z nami…?

 

Dorota - człowiek skromny, drobna osoba, nie starająca się nigdy zająć miejsca w pierwszym szeregu, ale o wielkim sercu. Dobra, mądra, uczciwa, sprawiedliwa, pracowita, ze zdolnością do refleksyjnego spojrzenia nawet na najtrudniejsze problemy codzienności - swoimi pasjami potrafiła zarazić innych ludzi. Nieustająca w drodze do celu, a cele potrafiła wybierać mądrze. Nie bała się pracy i poświęceń, ucząc tego samego młodzieży w prowadzonych przez lata grupach wolontariatowych.

 

Dorota Rogucka - pracownik Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie, pedagog, terapeuta. Dzięki współpracy MOAK-u ze Stowarzyszeniem „Panorama” pełniła również funkcje wychowawcy i kierownika Świetlicy osiedlowo-środowiskowej z elementami socjoterapii „Panorama” w Zabłudowie. Współzałożycielka Oddziału Białostockiego i trener PSPiA KLANZA, współzałożycielka i wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Społeczno-Edukacyjnego „Panorama” w Zabłudowie, które tak naprawdę powstało aby zrealizować największe marzenie Doroty, jeśli chodzi o jej pracę zawodową i działalność społeczną - utworzenie w naszym miasteczku świetlicy specjalistycznej oferującej dzieciom i młodzieży miejsce przytulne, przyjazne, dające wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych i możliwość rozwijania swoich zainteresowań, pomoc w nauce i spędzanie czasu w sposób twórczy w gronie rówieśników.

 

Dorota od wielu lat zabiegała o utworzenie takiej placówki w Zabłudowie. Swoim pomysłem potrafiła zarazić grono przyjaciół. Pierwsze zajęcia socjoterapeutyczne zaczęła realizować w lutym 2007 r. Wówczas powstały dwie pierwsze grupy dzieci i młodzieży, które spotykały się w Klubie pod Burmistrzem, potem powstały kolejne grupy - w Szkole Podstawowej w Dobrzyniówce, grupa młodzieży z Gimnazjum w Zabłudowie, grupa dzieci w Szkole Podstawowej w Zabłudowie (dla dzieci dojeżdżających do szkoły z pobliskich miejscowości). W roku ubiegłym cykl zajęć odbywał się również w Szkole Podstawowej w Rafałówce. Od dwóch lat pracowała jako socjoterapeuta  w Kleosinie.

 

Marzenie Doroty udało się zrealizować - w kwietniu 2013 roku dzięki przychylności władz samorządowych w lokalu przy ul. Mickiewicza 5 (w budynku przychodni) została powołana przez Stowarzyszenie placówka wsparcia dziennego pod nazwą: Świetlica osiedlowo-środowiskowa z elementami socjoterapii „Panorama” w Zabłudowie. W przeciągu niespełna dwóch lat lokal udało się wyposażyć  i urządzić dzięki m. in. determinacji Doroty w poszukiwaniu możliwości pozyskania funduszy, opracowywaniu i realizowaniu projektów. Ostatnie uzupełnienia do Urzędu zawiozłyśmy z Dorotą 7 sierpnia…

 

Tak trudno wyobrazić, że Dorota odeszła… Jak sobie poradzimy bez niej?

 

To pytanie zadaje sobie pogrążona w żałobie Rodzina, ale również znajomi oraz przyjaciele. Nasze serca wypełnia smutek i żal, niepokój oraz niepewność…

 

Panie Boże, dziękujemy Ci za to, że Dorota była z nami, za jej dobroć, mądrość, uczciwość i pracowitość. Daj nam siły, aby podążać dalej drogą, którą nam wskazała…

 

Barbara Wasilewska

   

  

  Spotkanie szkoleniowe pn. "LGD Puszcza Knyszyńska - możliwości współpracy i finansowania w obecnej i przyszłej perspektywie finansowej"

 

04.08.2014 | MOAK w Zabłudowie

  

 
Lokalna Grupa Działania - Puszcza Knyszyńska serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu szkoleniowym p.n. „LGD Puszcza Knyszyńska – możliwości współpracy i finansowania w obecnej i przyszłej perspektywie finansowej”.
 
Celem spotkania jest zapoznanie uczestników z warunkami i możliwościami pozyskiwania środków finansowych w obecnej perspektywie finansowej w ramach LSR Puszcza Knyszyńska oraz w ramach przedsięwzięć i celów LGD Puszcza Knyszyńska w perspektywie finansowej 2014-2020 w kontekście zidentyfikowanych problemów, celów i przedsięwzięć obecnej i nowej lokalnej strategii rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju przedsiębiorczości.
 
Spotkanie szkoleniowe zorganizowane zostanie w dniu 09 września 2014 roku o godz. 9:00 w Zabłudowie, w siedzibie Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie, ul. Rynek 8.

 
Zapraszamy do telefonicznego (nr tel. 85 7108850) lub mailowego potwierdzenia udziału w spotkaniu do dnia 05 września (piątek) 2014 roku, do godziny 15.00 na adres mailowy lgd@puszczaknyszynska.org
 
Liczymy na Państwa udział oraz współpracę we wspólnym kształtowaniu kierunków rozwoju.
 
Z wyrazami szacunku,
Zarząd Lokalnej Grupy Działania - Puszcza Knyszyńska

 

Zobacz:

 

Ramowy program spotkania szkoleniowego pn. „LGD Puszcza Knyszyńska – możliwości współpracy i finansowania w obecnej i przyszłej perspektywie finansowej”

   

  

  461 Urodziny Zabłudowa - Ekologicznie i Zdrowo

 

16.05.2014 | MOAK w Zabłudowie

 

Operacja "461 Urodziny Zabłudowa - ekologicznie i zdrowo" będzie polegała na organizacji 2 dniowej imprezy pod tym samym tytułem promującej, organizującej i wspierającej aktywny, zdrowy i ekologiczny tryb życia.

 

Impreza zorganizowana zostanie z okazji obchodów rocznicy nadania praw miejskich miastu Zabłudów.
 

W dniu 23.08.2014 r. zaplanowano organizację Turnieju szachowego im. Zygmunta Augusta. Odbędzie się on w siedzibie Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie, ul. Rynek 8 (wydarzenie ma charakter otwarty).

 
Dnia 24.08.2014 r. odbędzie się impreza plenerowa o charakterze rekreacyjno-sportowym. Miejscem imprezy będzie Park Zamkowy w Zabłudowie.

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 - LEADER

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Lokalna Grupa Działania - Puszcza Knyszyńska.

   

  

  Informacja o wynikach naboru na stanowisko "Młodszy instruktor" w Świetlicy Wiejskiej w Halickich

 

30.04.2014 | MOAK w Zabłudowie

 

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie informuje, iż w wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko "Młodszego instruktora" w Świetlicy Wiejskiej w Halickich została wybrana Pani Justyna Kużel zamieszkała w Zabłudowie. Uzasadnienie dostępne w załączonym dokumencie.

 

Zobacz:

 

Informacja o wynikach naboru

   

  

  Ogłoszenie Dyrektora Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie o naborze na stanowisko "Młodszy instruktor" w Świetlicy Wiejskiej w Halickich

 

02.04.2014 | MOAK w Zabłudowie

 

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie zaprasza do wzięcia udziału w naborze na stanowisko "Młodszy instruktor" w Świetlicy Wiejskiej w Halickich. Termin składania dokumentów trwa do 16.04.2014 roku. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami zawartymi w załączonym ogłoszeniu.

 

Zobacz:

 

Treść ogłoszenia

   

  

  Konkurs fotograficzny pn. "Cztery pory roku" (Etap I - Zima) - ocena prac

 

01.04.2014 | MOAK w Zabłudowie

 

Komisja w składzie: Anna Worowska (Przewodnicząca), Jarosław Sieradzki (Sekretarz), Emilia Kochańska (Członek), dokonała oceny autorskich prac fotograficznych, których przedmiotem było ukazanie piękna przyrody Gminy Zabłudów w okresie zimowym.

 

Małgorzacie Kasperowicz za pracę pt.: "Pierzynka" i "Nasze muldy" oraz Mariuszowi Czarneckiemu za pracę pt.: "Przedwiośnie" zostały przyznane upominki. Nagrodzone prace przechodzą do konkursu finałowego. Zapraszamy do wzięcia udziału w etapie wiosennym.

 

Zobacz:

 

Protokół z posiedzenia jury w konkursie fotograficznym pn. "Cztery pory roku" (Etap I - Zima) zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie

   

  

  "Baje, bajki, bajeczki..." coraz bliżej

 

12.03.2014 | MOAK w Zabłudowie

 

Dużymi krokami zbliżają się gminne eliminacje do XXVII Małego Konkursu Recytatorskiego - "Baje, bajki, bajeczki..." (07.05.2013 r., godz. 10:30). W związku z tym zachęcamy dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Zabłudów do poszukiwania - przy wsparciu opiekunów - konkursowego repertuaru.

 

Zobacz:

 

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia

   

  

  Konkurs fotograficzny pn. "Cztery pory roku"

 

12.03.2014 | MOAK w Zabłudowie

 

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. "Cztery pory roku".
 
Celem niniejszego konkursu jest uwrażliwienie na piękno przyrody oraz dostrzeganie niezwykłych detali przyrody, które zmieniają się wraz z porą roku, przy czym rozwijając umiejętności obserwacji.
 
Przedmiotem konkursu jest autorska fotografia wykonana na terenie Gminy Zabłudów. Konkurs jest skierowany do wszystkich chętnych miłośników fotografii. Dla biorących udział w konkursie dzieci i młodzieży do lat 18-stu wymagana jest zgoda i podpis rodziców lub opiekunów, który należy złożyć na karcie zgłoszenia.
 
Konkurs odbywać się będzie w czterech etapach:
Etap I - Zima (do 21.03.2014 r.)
Etap II - Wiosna (do 24.06.2014 r.)
Etap III - Lato (do 23.09.2014 r.)
Etap IV - Jesień (do 17.12.2014 r.)
 
Ogłoszenie wyników konkursu - 19.12.2014 r.
Wręczenie nagród i otwarcie wystawy fotograficznej "Cztery pory roku" - 21.12.2014 r.
 
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem oraz warunkami wzięcia udziału w konkursie.

 

Zobacz:

 

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia

 

Powołanie komisji ds. oceny prac w konkursie fotograficznym pn. "Cztery pory roku"

   

  

  Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego

 

24.01.2014 | Świetlica Wiejska w Halickich

 
Serdecznie zapraszamy na Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego. Turniej odbędzie się 2 lutego 2014 r. o godz. 10:00 w Świetlicy Wiejskiej w Halickich. Zapisy przyjmujemy do 31 stycznia 2014 r.

 
Gwarantujemy atrakcyjne nagrody, puchary, medale oraz słodki poczęstunek. Nagrody ufundował Dariusz Kalmus.
 

Szczegółowe informacje:

tel. 85 741 93 29

e-mail: halickie@gmail.com

www.facebook.com/halickie

   

  

  Realizujemy projekt pt. "Znad Mieletyny"

 

14.01.2014 | MOAK w Zabłudowie

 

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie przystępuje do realizacji projektu pt. "Znad Mieletyny", w ramach którego wydana zostanie publikacja, w której znajdą się zdjęcia oraz informacje nawiązujące do historii, zasobów naturalnych i społeczno-kulturowych gminy, regionu. W ramach operacji zaplanowano również organizację 2 spotkań promujących wydawnictwo.

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 - LEADER

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Lokalna Grupa Działania - Puszcza Knyszyńska.

  


2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013

 

 

Copyright © Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie