Przesyłamy Wam życzenia!

 

19.12.2016 | MOAK w Zabłudowie

 

   

  

  Zapytanie ofertowe dot. redagowania miesięcznika "Zabłudów i Okolice" w 2017 roku

 

12.12.2016 | MOAK w Zabłudowie

 

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie zaprasza do składania ofert dot. redagowania miesięcznika "Zabłudów i Okolice" w 2017 roku. Prosimy o dokładne zapoznanie się z zapytaniem ofertowym oraz specyfikacją. Oferty należy składać w klubie "Pod Burmistrzem" (Zabłudów, ul. Rynek 8) do dnia 23.12.2016 roku.

 

Treść zapytania ofertowego + formularz ofertowy + specyfikacja

   

  

  Zgłoszenia do VII edycji Wspólnego Kolędowania

 

04.12.2016 | MOAK w Zabłudowie

 

Zbliża się świąteczny czas, a my już teraz zapraszamy serdecznie solistów, muzyków, grupy kolędnicze z Gminy Zabłudów do wzięcia udziału w VII Wspólnym Kolędowaniu, które odbędzie się 15 stycznia 2017 roku w od godz. 12:00 w kościele św. App. Piotra i Pawła w Zabłudowie. Prosimy o  wypełnienie karty zgłoszeniowej podając nazwę artysty/grupy kolędniczej, wykaz utworów a także liczbę uczestników. Zgłoszenia należy dostarczyć do klubu "Pod Burmistrzem" w Zabłudowie, przy ul. Rynek 8 do dnia 30.12.2016 roku. Wzór karty do pobrania poniżej.

 

Karta zgłoszeniowa - VII Wspólne Kolędowanie

   

  

  "OKIEM CZASU" wg Eugenisza Samsonowicza

 

25.11.2016 | MOAK w Zabłudowie

    

 

 
Zapraszamy serdecznie na wernisaż malarza, rzeźbiarza, rysownika, konserwatora zabytków... jednym słowem artysty wszechstronnego - Pana Eugeniusza Samsonowicza od kilku lat mieszkającego w Laszkach. Otwarcie wystawy pt. OKIEM CZASU już jutro - 26 listopada (sobota), w godz. 14:00 - 16:00, Arte Galeria Mebli (C.H. Fasty przy ul. Przędzalnianej 60 w Białymstoku).

  

  

  "The Monstrum Band" po raz pierwszy na Podlasiu

 

18.11.2016 | MOAK w Zabłudowie

    

 
Najnowszy spektakl Grupy Coincidentia, zrealizowany w koprodukcji z kieleckim Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś”, zostanie zaprezentowany 25 i 26 listopada na scenie Białostockiego Teatru Lalek (oba pokazy o godzinie 20:00). 27 listopada „The Monstrum Band” pojawi się na deskach siedliska kultury Solniki 44, gdzie zaplanowane są dwa pokazy - o godzinie 15:00 i 18:00. Bilety na prezentacje w BTL są dystrybuowane przez tenże teatr. Bezpłatne wejściówki na pokazy w Solnikach można rezerwować drogą e-mailową, pisząc na adres info.solniki44@gmail.com 
 


  

Grupa Coincidentia & Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” - The Monstrum Band

 
tekst: Mateusz Pakuła
reżyseria: Robert Drobniuch
scenografia: Jan Polivka
kostiumy: Karolina Maksimowicz
ruch sceniczny: Karolina Garbacik
muzyka i koncepcja instrumentów: Jerzy Bielski
współpraca dramaturgiczna: Tomasz Damulewicz
asystent scenografa: Kamil Dudzic
występują: Dagmara Sowa, Paweł Chomczyk, Andrzej Kuba Sielski, Błażej Twarowski

 
Monstrualne postaci dramatu i potworne gwiazdy show - oto ekscentryczny skład „The Monstrum Band”, złowrogi jak burza i ponury jak zimny świt. Miesza w rwących strumieniach świadomości, grzebie w zakamarkach mózgów i serc, dociera do istot, które miały być ludźmi, ale tak wyszło, że… im nie wyszło. Kojarzysz Frankensteina? Możesz poznać paru jego znajomych. Przybędą w oparach dziwnych dźwięków i jeszcze dziwniejszych opowieści... Popłyną w nurcie hard bard, w stronę „ożywiania martwej materii”… Czy znajdą dla siebie ląd? A może czeka ich wieczna tułaczka? Po światach, zaświatach i mitach….

 
„The Monstrum Band” to spektakl mocno osadzony w formie. Twórcy żonglują konwencjami - czerpią z tradycji dramatu XX wieku, wykorzystują elementy teatru lalek, przeprowadzają muzyczny eksperyment. Za punkt wyjścia służy im sztuka Mateusza Pakuły - dramatopisarza i dramaturga, kilkukrotnego finalistę Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

 
Jego tekst inspirowany mroczną historią Frankensteina to osobliwy katalog istot, które łączy wspólny mianownik - każda z postaci jest sztucznym tworem człowieka. I tak, drewniany pajacyk Pinokio, genetycznie zaprogramowana Ewa oraz zlepione z ciał i osobowości Monstrum, wystąpią razem w surrealistycznej, terapeutycznej sesji z elementami show. Tam, prosto z ich „ludzkich” trzewi wybrzmi manifest idei i poglądów o współczesnej kondycji człowieka, granicach ingerencji w naturę, wartości relacji społecznych i systemów politycznych.

 

Szczegółowe informacje dostępne pod adresem www.facebook.com/coincidentia

  

Źródło: Grupa Coincidentia

  

  Muzyczny Dzień Seniora

 

04.11.2016 | MOAK w Zabłudowie

    

29 października 2016 roku Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy oraz Zespół Seniorów Piątniczanie gościł w ramach Muzycznego Dnia Seniora zespoły z gminy Zabłudów. Zespoły Reczańka oraz Barwianka uświetniły wieczór tamtejszej publiczności. Po występach był czas na  wspólne muzykowanie, kolację i dobrą zabawę. Zapraszamy na stronę www.gokpiatnica.pl po fotorelację z powyższego wydarzenia.

 

  

  Zajęcia Zespołu Tańca Ludowego

 

03.10.2016 | MOAK w Zabłudowie

   

Wszystkich zainteresowanych aktywnością fizyczną i kulturalną, tańcem i polskim folklorem, poznawaniem świata i innych kultur, rozwojem osobistym i współtworzeniem kulturalnej wizytówki Gminy Zabłudów - zapraszamy do Zespołu Tańca Ludowego!
 
Zapraszamy rodziców i ich pociechy:
- dzieci w wieku 6-8 lat
- dzieci starsze, młodzież gimnazjalną i licealną
- mile widziane pary dorosłych

 

Ważne są Wasze chęci i poczucie rytmu!
 
Oferujemy:
- zajęcia taneczne i wokalne prowadzone przez doświadczonych instruktorów, od lat związanych z tańcem ludowym;
- taniec poprawiający koordynację, doskonale wzmacniający mięśnie i kształtujący sylwetkę;
- występy przed publicznością kształtujące charakter i pewność siebie;
- możliwość poznawania kultur innych krajów poprzez wyjazdy na międzynarodowe festiwale folklorystyczne;
- świetną atmosferę wśród ludzi, którzy nie lubią siedzieć w jednym miejscu :)
 

 
Zajęcia odbywają się w każdy piątek, o godz. 13:00 na Hali Sportowej w Zabłudowie (sala lustrzana).

 

Prosimy o zabranie ze sobą miękkiego obuwia.

 

Zajęcia prowadzi Iza Brandt-Szechidewicz - nauczyciel, doświadczony instruktor tańców ludowych, członek znakomitego zespołu tatarskiego "Buńczuk".

 
Szczegółowe informacje pod nr tel.: 85 718 84 43
 
Rozwijajmy razem talenty artystyczne mieszkańców naszej gminy. Zapraszamy!

 

  

  Zajęcia z chóru

 

03.10.2016 | MOAK w Zabłudowie

   

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci oraz młodzież do chóru w Miejskim Ośrodku Animacji i Kultury w Zabłudowie.

 
Zajęcia prowadzi absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina - Adriana Bielicka-Skowrońska.

 
Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy, w godz. 16:30 - 18:00 w klubie "Pod Burmistrzem" w Zabłudowie.

 
Praca w dobrej atmosferze, nauka różnorodnego repertuaru muzycznego, możliwość występów, mile spędzony czas. Na zajęcia przyjmujemy bez przesłuchań.

 

  

  Podsumowanie koncertu charytatywnego pn. "Pomóżmy Marcinowi"

 

28.07.2016 | MOAK w Zabłudowie

   

Przedstawiamy Państwu oficjalny wynik zbiórki przeprowadzonej podczas koncertu charytatywnego pn. "Pomóżmy Marcinowi". Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim mieszkańcom Zabłudowa i okolic, a szczególnie wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli Marcina kwotą 9 325,36 PLN oraz 100 NOK.

 
Jako instytucja wspierająca powyższy koncert charytatywny pragniemy podziękować zespołom i artystom grającym dla Marcina w dniu 24 lipca 2016 roku w Parku Zamkowym w Zabłudowie. Są to: zespoły ludowe - Folwarczanki, Barwianka, Rosa; zespół Duo Boys +; Mobilna Szkoła Tańca - PAARO; Maxim i gościnnie - Adachu, DJ Skrusz, AEM, Mateusz Wasilewski; zespół HiT oraz zespół Waldwick. Ponadto dziękujemy stowarzyszeniu BArWa i zespołowi Folwarczanki za przygotowanie potraw; dzieciom z MOAK w Zabłudowie za piękne prace plastyczne przekazane na ten szczytny cel; wolontariuszom za wytrwałość na stoiskach; firmie Lody Wasilewski za nagłośnienie wydarzenia oraz wszystkim tym, którzy we wszelki możliwy sposób wsparli Marcina w tym niezwykłym koncercie. Zaznaczamy, że wszyscy, którzy włączyli się do powyższej akcji robili to z ogromnego serca nie biorąc za to ani złotówki.

 
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Agnieszki Dołęgiewicz (Radnej Rady Miejskiej w Zabłudowie) - głównej pomysłodawczyni i organizatorce tej akcji wraz z radnymi - Adamem Reguckim i Krzysztofem Rusiłowiczem tworzącym wspólnie Komitet Organizacyjny.

 

  

  Lokalizacja nowego Domu Kultury w Zabłudowie (sondaż)

 

29.06.2016 | MOAK w Zabłudowie

   

W związku z planowanymi pracami nad projektem Domu Kultury w Zabłudowie zapraszamy do wzięcia udziału w sondażu, którego wyniki będą pomocne w wytypowaniu miejsca usytuowania tej jakże długo oczekiwanej inwestycji.
 
Wstępnie - spośród działek będących w dyspozycji gminy - wytypowane zostały dwie lokalizacje, na których budowa tego obiektu byłaby możliwa.
 
Serdecznie zapraszamy do wypełnienia poniższej ankiety. Sondaż dostępny do 7 lipca 2016 roku (do godz. 24:00).

 

https://docs.google.com/forms/d/1kTwzXP2Dmn-7QyOJknN5QWOlZU-Ke6-KDM55pKT1ewA/viewform?c=0&amp%3Bw=1&amp%3Busp=mail_form_link

Źródło: Urząd Miejski w Zabłudowie

  

  IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru - PODLASKA OKTAWA KULTUR

 

23.06.2016 | MOAK w Zabłudowie

   

Przed nami IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru - PODLASKA OKTAWA KULTUR.

 
W tym roku na Rynku w Zabłudowie gościć będziemy: 
* IGEM FOLK DANCE GROUP (Cypr Północny) 
* NIVA (Wiercieliszki, Białoruś)
* FIII CĂMĂRAŞULUI (Cluj, Rumunia)

 

Festiwal odbędzie się w dniach 25 - 31 lipca 2016 roku. Zespoły z odległych zakątków świata wystąpią na białostockim Rynku Kościuszki (główna scena), a także w kilkunastu miejscowościach województwa podlaskiego.

 

              

 
Podlaska Oktawa Kultur to nie tylko barwne tańce i stroje, ale też piękna muzyka. Co roku na festiwalu poznajemy dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata - nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji, na której wystąpią zespoły z takich krajów jak: Serbia, Rumunia, Cypr, Chorwacja, Gruzja, Rosja, Białoruś, Słowacja, Węgry, Turcja, Adygeja, Włochy i fantastyczna reprezentacja Polski.

 

Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia dostępne na www.oktawa.woak.bialystok.pl

  

Źródło: WOAK Białystok

  

  SOLNIKI 44 - nowe Siedlisko Kultury

 

17.06.2016 | MOAK w Zabłudowie

   

Solniki 44 to adres siedliska w gminie Zabłudów, które już wkrótce stanie się niezależnym centrum kulturalnym. Osobowością prawną, która reprezentuje powstające miejsce jest Fundacja Działań Kreatywnych Coincidentia. Organizacja owa ma w swym dorobku wiele inicjatyw, związanych z tworzeniem warunków rozwoju sztuki niezależnej, propagowaniem i promocją dorobku artystycznego młodego pokolenia artystów (związanych głównie ze sztukami teatralnymi), wywodzących się z regionu podlaskiego. Reprezentowany przez Fundację teatr niezależny Grupa Coincidentia jest rozpoznawalna marką na mapie kulturalnej Polski i Europy. Efekty jej działalności artystycznej są prezentowane i nagradzane na prestiżowych festiwalach teatralnych o zasięgu międzynarodowym.

 

Trzon i założyciele Grupy Coincidentia, Dagmara Sowa i Paweł Chomczyk, są inicjatorami i inwestorami projektu Solniki 44. Ich założeniem jest stworzenie miejsca, które stanowiłoby przestrzeń do prezentacji przedstawień oraz pracy nad nowymi produkcjami prowadzonego przez nich teatru, co wiązałoby się z zapraszaniem do siedliska wybitnych twórców z Polski i zagranicy. Ponadto celem pomysłodawców jest integrowanie środowisk lokalnych (artystów z Podlasia) w pracy nad tworzeniem na gruncie innych dyscyplin sztuki (plastyka, muzyka, taniec, etc.).

 

 
Siedlisko Kultury - Solniki 44 będzie także miejscem działań edukacyjnych o charakterze artystycznym. Planowane są różnego rodzaju warsztaty dla rozmaitych grup (pod względem kryterium wieku, statutu społecznego, dostępności do dóbr kulturalnych itd.). Działania edukacyjne będą prowadzone zarówno przez artystów lokalnych jak i znanych przedstawicieli poszczególnych dyscyplin sztuki z kraju i zagranicy. Odbiorcami efektów prac warsztatowych, teatralnych i wszelkich innych prowadzonych w siedlisku będą zarówno środowiska bezpośrednio zainteresowane sztuką, jak również pozyskiwana na drodze promocji poszczególnych zadań publiczność lokalna.

 
W 2017 roku ośrodek Solniki 44 stanie się partnerską sceną teatru Lindenfels Westfluegel z niemieckiego Lipska w ramach programu „Szenewechsel” organizowanego przez Robert Bosch Stiftung, promującego międzynarodową współpracę niezależnych grup teatralnych z krajów niemieckojęzycznych z partnerami ze Wschodniej Europy lub Północnej Afryki.

 

Szczegółowe informacje na temat Grupy Coincidentia, Siedliska Kultury - Solniki 44, najbliższego repertuaru oraz lokalizacji dostępne pod adresami: www.grupacoincidentia.pl oraz www.facebook.com/solniki44

 

Źródło: Solniki 44

  

  75 ROCZNICA ZBRODNI SOWIECKIEJ POD ZABŁUDOWEM - 23 czerwca 1941 roku

 

14.06.2016 | Gmina Zabłudów

      

Burmistrz Zabłudowa, Burmistrz Ciechanowca, Burmistrz Miasta Brańsk, Wójt Gminy Brańsk, Wójt Gminy Grodzisk, Wójt Gminy Klukowo, Wójt Gminy Rudka zapraszają do wzięcia udziału w obchodach oraz odsłonięciu pomnika z okazji

 

75 ROCZNICY

ZBRODNI SOWIECKIEJ POD ZABŁUDOWEM

23 czerwca 1941 roku

 

Uroczystość odbędzie się 23 czerwca 2016 roku o godzinie 18:00 na koloni Folwarki Małe w miejscu zbrodni.

  

RAJD PAMIĘCI:

 

16:00   Kuczyn - cmentarz parafialny

16:12   Ciechanowiec - cmentarz parafialny (ul. Sienkiewicza)

16:20   Winna-Poświętna - cmentarz parafialny

16:30   Pobikry - cmentarz parafialny

16:45   Rudka - cmentarz parafialny

17:00   Brańsk - cmentarz parafialny

18:00   Zabłudów - kolonia Folwarki Małe

- odsłonięcie i poświęcenie pomnika

- nabożeństwo czerwcowe w intencji ofiar zbrodni

- przemówienia okolicznościowe

- agapa w świetlicy w Rafałówce

   

  

  73. Rocznica Bitwy pod Pawłami

 

11.06.2016 | MOAK w Zabłudowie

      

Kombatanci zrzeszeni w Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej wspólnie z kibicami Jagiellonii Białystok 11 czerwca 2016 roku oddali hołd poległym w bitwie pod Pawłami, jaką stoczył w tym miejscu z wojskami niemieckimi IV Uderzeniowy Batalion Kadrowy dowodzony przez Stanisława Pieciula (ps. "Radecki").

 

   

  

  Klasyfikacja generalna IV edycji biegu pn. My biegamy - biegaj z nami!

 

07.06.2016 | MOAK w Zabłudowie

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Przedstawiamy Państwu wyniki IV edycji biegu pn. My biegamy - biegaj z nami!

 

Kategoria do lat 9 - Chłopcy (350 m)

I miejsce – Michał Misiewicz (Zabłudów)

II miejsce – Filip Szawel (Dobrzyniówka)

III miejsce – Jakub Leończuk (Białystok)

 

Kategoria do lat 9 - Dziewczyny (350 m)

I miejsce – Karolina Piasecka (Białystok)

II miejsce – Weronika Mielech (Zabłudów)

III miejsce – Julia Ostapowicz (Białystok)

 

Kategoria do lat 12 - Chłopcy (1000 m)

I miejsce – Igor Omelianowicz (Zabłudów)

II miejsce – Piotr Kozikowski (Zabłudów)

III miejsce – Piotr Gryguć (Zabłudów)

 

Kategoria do lat 12 - Dziewczyny (1000 m)

I miejsce – Zuzanna Misiewicz (Zabłudów)

II miejsce – Gabriela Wepa (Tylwica)

III miejsce – Paulina Wepa (Tylwica)

 

Kategoria młodzież i dorośli: Kobiety (1000 m)

I miejsce – Karolina Omelianowicz (Zabłudów)

II miejsce – Dominika Zambrzycka (Rafałówka)

III miejsce – Justyna Leończuk (Białystok)

 

Kategoria młodzież i dorośli: Mężczyźni (2000 m)

I miejsce – Andrzej Jankowski (Protasy)

II miejsce – Adam Supiński (Protasy)

III miejsce – Krystian Kalinowski (Białystok)

 

Najaktywniejszy Senior (Najstarszy uczestnik)

Jan Mielech (Zabłudów)

 

Najaktywniejszy Junior (Najmłodszy uczestnik)

Vanessa Wepa (Tylwica)

 

Najliczniejsza Rodzina

Rodzina Wepa (Tylwica)

  

Biegi w poszczególnych kategoriach odbyły się 5.06.2016 roku (niedziela) w Parku Zamkowym w Zabłudowie w ramach imprezy pn. DNI RODZINY. W biegach wzięło udział 135 osób.

   

  

  "Cudowna" na deskach Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

 

25.05.2016 | MOAK w Zabłudowie

   

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku wystawia spektakl "Cudowna" na postawie książki Piotra Nesterowicza pod tym samym tytułem. Premiera spektaklu odbędzie się 11 czerwca 2016 roku o godz. 20:00 na dużej scenie.

 

Spektakl przedstawiający historię owianego tajemnicą „zabłudowskiego cudu” można będzie także obejrzeć: 12 czerwca o godz. 20:30 oraz 26 czerwca o godz. 18:00.

  

 

  

O spirali zazdrości i strachu, przeradzających się w przemoc (systemową, werbalną, fizyczną), która rodzi poczucie winy, wywołujące kolejne fale przemocy. O osaczeniu jednostki przez oczekiwania, zawiść i pomówienia, przygnieceniu ciężarem „misji”, błogosławieństwem, które staje się przekleństwem wypaczającym/naznaczającym życie.
 
O tym wszystkim opowiada reportaż Piotra Nesterowicza „Cudowna”, przedstawiający historię owianego tajemnicą, przemilczanego „zabłudowskiego cudu”.

 

Spektakl „Cudowna” ucieleśnia opisane w książce sytuacje, oddaje atmosferę wydarzeń, przede wszystkim jednak pozwala z bliska przyjrzeć się mechanizmowi, który sprawia, że zaczynamy knuć, plotkować, nienawidzić innego.
 
Adaptacja odbija się od reportażu za sprawą podlaskich baśni i przypowieści.
 
Dzięki temu reportaż na scenie to historia uniwersalna, na oczach widza przeradzająca się w baśń.
 
Czy też odwrotnie – z baśni wykluje się na scenie historia, o której ktoś sobie przypomni, że się wydarzyła naprawdę. W rzeczywistości bowiem znajduje się źródło regionalnych „bajań”. 

 

Za reżyserię i adaptację odpowiada Zuzanna Bojda.

 
Opieka artystyczna - Agnieszka Korytkowska-Mazur
Kostiumy - Beata Bojda
Scenografia - Dominika Grzybek
Wizualizacje i reżyseria światła - Tomasz Ziółkowski
Muzyka - Griot Groove
Inspicjent - Jerzy Taborski

 

Obsada:  Danuta Bach, Jolanta Borowska, Justyna Godlewska-Kruczkowska, Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, Agnieszka Możejko-Szekowska, Katarzyna Pietruska (gościnnie), Jolanta Skorochodzka, Krzysztof Ławniczak, Sławomir Popławski, Piotr Szekowski, Marek Tyszkiewicz.

 
Szczegółowe informacje o  spektaklu i biletach dostępne na stronie internetowej Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku - http://dramatyczny.pl/spektakl/cudowna-na-podstawie-cudownej/

  

  Źródło: dramatyczny.pl

  

  "Po prostu leć" z Mateuszem Wasilewskim

 

20.05.2016 | MOAK w Zabłudowie

   

W dniu dzisiejszym (20.05.2016 roku) odbyła się premiera utworu "Po prostu leć" w wykonaniu białostockiego rapera MAXIM, zapowiadającego nowy album pt. MAXIMUS.
 

Powyższy utwór został nagrany ze składem Live Band, w którym wybrzmiewa (aż miło) wokal naszego zabłudowskiego artysty -Mateusza Wasilewskiego.

 
Z tego miejsca zapraszamy do obejrzenia i posłuchania utworu z jego udziałem.

 
A my się zachwycamy dalej. :)

 
Mateuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na muzycznej scenie. Po prostu leć! :)

  

 

  

  

  Uczennice naszej gminy wyróżnione!

 

18.05.2016 | MOAK w Zabłudowie

   

Poznaliśmy wyniki X Jubileuszowego Ekumenicznego Konkursu Plastycznego pn. "MATKA BOŻA w IKONIE".
 
W ramach w/w konkursu 3 uczennice Gminy Zabłudów tj. Małgorzata Hermanowska, Gabriela Mielech oraz Martyna Puchłowska otrzymały wyróżnienia za nadesłane prace.
 
Celem konkursu było m.in. zgłębianie poczucia tożsamości chrześcijańskiej wśród uczestników konkursu i kształtowanie emocjonalnego stosunku do idei ekumenizmu, poszerzenie wśród uczniów wiedzy z zakresu wschodniej i bizantyjskiej sztuki sakralnej i jej wpływu na polską tradycję ikonograficzną, a także zainspirowanie do pracy twórczej i rozwijanie kreatywności uczestników konkursu oraz popularyzacja działań plastycznych i poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.
 
Konkurs organizowany był przez Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku przy współpracy z Muzeum Ikon w Supraślu pod Honorowym Patronatem J.E. Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego oraz J.E. Jakuba Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego.
 
Ogłoszenie wyników połączone z otwarciem wystawy miało miejsce w Muzeum Podlaskim - Oddział w Supraślu dnia 14 maja 2016 roku.
 
Serdecznie gratulujemy!

  

  

  Spotkanie informacyjne w ramach LGD - Puszcza Knyszyńska

 

16.05.2016 | MOAK w Zabłudowie

   

Zapraszamy na szkolenie informacyjne pt. „Możliwości finansowania działań w zakresie rozwoju przedsiębiorczości, aktywności lokalnej i wsparcia inwestycji lokalnych 2014-2020 na terenie LGD Puszcza Knyszyńska”.
 
Prezes LGD Puszcza Knyszyńska Adam Kamiński zaprasza w imieniu Zarządu i Biura na bezpłatne szkolenie informacyjne dotyczące pozyskiwania środków finansowych na działania odpowiadające na potrzeby lokalnej społeczności obszaru LGD Puszcza Knyszyńska.
 
W ramach spotkania omówione zostaną działania konkursowe planowane w ramach LSR Puszcza Knyszyńska (PROW, EFS, EFRR) umożliwiające zrealizowanie projektów, które przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców, wspierania lokalnego rozwoju gospodarczego oraz wypromowania obszaru LGD.
 
W szczególności zapraszamy: mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli lokalnych samorządów oraz organizacji pozarządowych działających na obszarze dziesięciu gmin LGD Puszcza Knyszyńska.
 
Zakres tematyczny szkolenia:
 
1. Omówienie celów oraz odpowiadającym im przedsięwzięć Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Puszcza Knyszyńska na lata 2014-2020.
2. Prezentacja harmonogramu planowanych naborów wniosków w ramach LSR, w szczególności na lata 2016-2017.
3. Omówienie ogólnych zasad przyznawania pomocy finansowej w ramach konkursów przewidzianych przez Lokalną Grupę Działania Puszcza Knyszyńska: kto może ubiegać się o dofinansowanie, zakres projektów, planowane kwoty wsparcia.

 

Szkolenie odbędzie się 25 maja 2016 roku o godz. 10:00 w klubie "Pod Burmistrzem" w Zabłudowie przy ul. Rynek 8.

 

 

  

  

  Wyniki gminnych eliminacji XXIX Małego Konkursu Recytatorskiego pn. "Baje, Bajki, Bajeczki..."

 

09.05.2016 | MOAK w Zabłudowie

   

W dniu 05.05.2016 r. w klubie "Pod Burmistrzem" odbył się XXIX Mały Konkurs Recytatorski pn. "Baje, Bajki, Bajeczki..." Komisja w składzie: Barbara Pacholska (Przewodnicząca), Ewa Jakubaszek i Janina Turecka po przesłuchaniu 46 osób w dwóch kategoriach wiekowych tj. kategoria kl. I-III oraz kategoria kl. IV-VI postanowiła nagrodzić i wyróżnić następujące osoby.

 

I kategoria wiekowa

 

I miejsce - Magdalena Gryguć (przechodzi do etapu wojewódzkiego)

II Miejsce - Jakub Lewkowicz

III Miejsce - Piotr Gryguć i Jakub Tomkiewicz

 

Wyróżnienia: Martyna Klimaszewska, Kamil Klimaszewski, Hubert Kaliszewicz, Ewa Prus, Weronika Mielech

Wyróżnienia specjalne: Lena Baranowska, Jakub Puchalski

 

II kategoria wiekowa

 

Wyróżnienie: Weronika Czajkowska, Patryk Mateusz Romanowicz, Julia Piłaszewicz, Paulina Bonifatiuk, Julia Presnarowicz

 

Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowano Magdalenę Gryguć.

Osobom nagrodzonym i wyróżnionym wręczono dyplomy i nagrody książkowe.

  

  

  Życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy

 

17.03.2016 | MOAK w Zabłudowie

   

Zdrowych, pogodnych i ciepłych

Świąt Wielkanocnych

oraz wszelkiej pomyślności i radości,

życzy Dyrekcja oraz Pracownicy

Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie.

  

  

  Nowe zajęcia - chór dziecięco-młodzieżowy

 

23.02.2016 | MOAK w Zabłudowie

   

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie organizuje chór dziecięco-młodzieżowy. Zajęcia prowadzone będą dwa razy w tygodniu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 lutego 2016 roku (czwartek) o godz. 16.30 w klubie "Pod Burmistrzem". Serdecznie zapraszamy.

 

  

 
2020 - 2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013

 

Copyright © Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie