VIII Wspólne Zabłudowskie Kolędowanie - zgłoszenia

 

12.12.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

Świątecznymi krokami zbliża się VIII Wspólne Zabłudowskie Kolędowanie. Serdecznie zapraszamy zespoły, grupy kolędnicze, solistów i muzyków z gminy Zabłudów do wzięcia udziału.
 
Kolędowanie odbędzie się w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Zabłudowie w dniu 14 stycznia 2017 r. od godz. 12:00.
 
Karta zgłoszenia dostępna w załączeniu.
 
Zgłoszenia prosimy złożyć do 5.01.2018 r. w klubie "Pod Burmistrzem" w Zabłudowie.

 

Karta zgłoszenia

 

    

  Zapytanie ofertowe - Redagowanie miesięcznika "Zabłudów i Okolice"

 

06.12.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie zaprasza do składania ofert na redagowanie miesięcznika "Zabłudów i Okolice" w 2018 r. Termin składania ofert do 22 grudnia 2017 r. Szczegóły w załączeniu.

 

Zapytanie ofertowe - Redagowanie miesięcznika "Zabłudów i Okolice"

 

    

  Najlepsze ciasto i potrawa w gminie Zabłudów

 

02.12.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

 

Przyszedł czas na podsumowanie I gminnego konkursu kulinarnego na najlepsze ciasto oraz potrawę w gminie Zabłudów.

 
Do konkursu przystąpiło 8 osób.

 
Konkurs zorganizowała Komisja Zdrowia, Kultury i Oświaty Rady Miejskiej w Zabłudowie przy wsparciu finansowym Burmistrza Zabłudowa. Odbył się on 30.11.2017 r. w Klubie "Pod Burmistrzem" w Zabłudowie. Ponieważ konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: potrawy oraz ciasta uczestnicy mogli wybrać, w której z nich chcą wziąć udział. Do oceny przygotowano 4 ciasta i 4 potrawy. Były to min. babka ziemniaczana, torcik wątrobowy, zupa rybna, czy pierogi, a także pyszne pączki, tort śmietanowy, szarlotka i blok bakaliowy.

 
Po burzliwych naradach jury ogłosiło wyniki.

 
Kategoria ciasta:
I miejsce - p. Małgorzata Obukowicz - pączki
II miejsce - p. Patryk Wepa - tort śmietanowy
III miejsce - p. Elżbieta Czarnecka - szarlotka
III miejsce - p.Teresa Krzywińska - blok bakaliowy

 
Kategoria potrawa:
I miejsce - p. Elżbieta Samborska - babka ziemniaczana
II miejsce - p.Gertruda Zdanowicz - torcik wątrobowy
II miejsce - p.Teresa Wiercińska - pierogi
III miejsce - p. Zofia Szum - zupa rybna

 
Było pysznie i sympatycznie. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

 
Agnieszka Dołęgiewicz
Radna Rady Miejskiej w Zabłudowie.

 

    

  Dr Rena F. Subotnik w poszukiwaniu śladów rodzinnych w Zabłudowie

 

28.11.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

 

W dniu dzisiejszym gościliśmy dr Renę F. Subotnik, prawnuczkę zabłudowskiego rabina Abrahama Akiva Subotnik.

 
Dr Rena F. Subotnik odwiedziła nas w towarzystwie męża Edward’a Crowe, Lucy Lisowskiej (przedstawicielki Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie na Białystok i woj. podlaskie), dr Małgorzaty Sierszeńskiej-Leraczyk (z Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz dr Marii Elwiry Twarowskiej (z Wydziału Instrumentalno-Muzycznego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku).

 
W Polsce dr Rena F. Subotnik pojawiła się na zaproszenie Miasta Poznań oraz Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie kilka dni temu miała wykłady otwarte z zakresu psychologii.

 
Przylatując z Washington DC (USA) postanowiła także odwiedzić Zabłudów poszukując swoich krewnych.

 
Na wstępnie wspólnie z gośćmi poruszyliśmy temat społeczności żydowskiej i okresu międzywojennego Zabłudowa.

 
Z informacji jakie pozyskaliśmy Rabin Akiva Subotnik swą funkcję pełnił w latach 1904-1924. Uratował Zabłudów przed jednostką kozacką Rosyjskiej Armii Carskiej. Zrobił to oferując żołnierzom pieniądze, powstrzymując ich zamiary spalenia miasta.

 
Po rozmowie w klubie „Pod Burmistrzem” udaliśmy się na spacer po Zabłudowie odkrywając skrawki przedwojennych kamienic oraz odwiedziliśmy cmentarz żydowski, gdzie przypuszczalnie jest pochowany rabin Akiva Subotnik.

 
Po spacerze wróciliśmy do ośrodka kultury. W trakcie spotkania przy kawie udało się odszukać fotografię pradziadków Reny: Abrahama Akivy Subotnik i żony Reiny (z d. Heiman). Fotografia znalazła się w publikacji Zabludove yizkor-bukh (Zabłudów Memorial Book) wydanej w 1961 roku.

 
Zrobiliśmy kolejny mały krok, ale jakże znaczący do odkrycia bogatej historii społeczeństwa żydowskiego w Zabłudowie.

 
Dr Rena F. Subotnik jest Dyrektorem Ośrodka dla Psychologii w Szkołach Wyższych i Edukacji przy Amerykańskim Stowarzyszeniu Psychologicznym oraz konsultantem Juilliard School of Music. Jest również autorką i koordynatorką sztabu badaczy najnowszej i najważniejszej obecnie koncepcji uzdolnień tzw. Mega Modelu.

 
Dr Subotnik otrzymała granty od Fundacji McDonnell, National Science Foundation, Instytutu Nauk o Edukacji, Fundacji Jack Kent Cooke, Fundacji Camille i Henry'ego Dreyfusa, Amerykańskiej Fundacji Psychologicznej, Amerykańskiego Departamentu Edukacji Javits i Fundacji Spencera.

 
Jest laureatką nagrody Wybitny Uczony Narodowego Stowarzyszenia dla Utalentowanych Dzieci NAGC z 2002 roku, nagrody Mensa Lifetime Achievement z 2013, a także członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań Edukacyjnych.

 

    

  Śladami przeszłości - powstaje cyfrowe archiwum

 

16.11.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

Pragnąć ocalić wspomnienia i fotografie dot. Zabłudowa i okolic w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Zabłudowie powstaje archiwum cyfrowe pn. "Śladami przeszłości".

 

Stare fotografie niosą za sobą często niezwykłą historię. Zakurzone i zapomniane leżą gdzieś w pudełku na szafie lub w kuferku. Przyjdź i opowiedz nam historię swojej rodziny lub historię związaną z fotografią. Wspólnie zbudujmy most dla przyszłych pokoleń.

 

Zapraszamy do nas. Udostępnione przez Państwa zdjęcia i dokumenty zostaną na miejscu zeskanowane, opisane po czym zwrócone.

 

Szczegółowych informacji w MOAK w Zabłudowie udziela Marcin Ciuchniecki pod nr tel. 85 718 84 43 lub e-mail: biuro@moak-zabludow.pl

 

    

  Zostań fotografem

 

29.10.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

18 listopada 2017 r. w klubie "Pod Burmistrzem" startuje Koło fotograficzne.

 
Zapraszamy na sobotnie spotkania Zabłudowskiego Klubu Fotograficznego, gdzie będą się spotykać zarówno amatorzy jak i bardziej doświadczeni fotografowie.

 
Wymiana wiedzy i doświadczeń, podstawy fotografii, techniki fotograficzne, martwa natura, portret, kompozycje, pejzaże (wyjazdowe plenery), street photo, reportaże, goście z dziedziny fotografii...

 
Zabierz ze sobą aparat i dołącz do nas!

 

 

    

  Konkurs na najsmaczniejsze ciasto i potrawę

 

29.10.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

Komisja Zdrowia, Kultury i Oświaty Rady Miejskiej w Zabłudowie oraz Burmistrz Zabłudowa zapraszają na I konkurs na "Najsmaczniejsze ciasto i potrawę w gminie Zabłudów".

 

Celem konkursu jest integrowanie mieszkańców poprzez wspólne spotkania, dzielenie się doświadczeniem oraz pomysłami zdobytymi podczas prac kulinarnych.

 

Szczegółowe informacje dostępne w załączonym regulaminie konkursu.

 

Regulamin konkursu

Zgłoszenie

 

    

  Wracają warsztaty rzeźbiarskie

 

29.10.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

Od 4 listopada 2017 r. do MOAK w Zabłudowie wracają zajęcia z rzeźby.

 

Poprowadzi je Monika Jasiukiewicz, utalentowana artystka i uczennica "Szkoły Rzeźby" prowadzonej przez wybitnego rzeźbiarza ludowego Włodzimierza Naumiuka.

 
Wszystkich chętnych, którzy chcą nauczyć się rzeźbić w drewnie zapraszamy do klubu "Pod Burmistrzem" w każdą sobotę, od godz. 10:00 do 11:30. Bezpłatne zajęcia są skierowane do każdej grupy wiekowej.

 

Wspólnie odkryjmy ten czar drewna.

 

 

    

  III Konkurs pn. "Estetyczna posesja: Ogródki" - Zabłudów 2017

 

20.10.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

 

Wszystkich chętnych zapraszam na spotkanie Klubu Seniora 50+, które odbędzie się 26 października 2017 r. (czwartek) o godz. 19:00 w Klubie "Pod Burmistrzem" w Zabłudowie.

 
Na naszym spotkaniu odbędzie się rozstrzygnięcie III Konkursu pn. "Estetyczna posesja: Ogródki".

 
Podczas spotkania wystąpią dwa zespoły dziecięce "Radosne Nutki" oraz "DoReMi" działające przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabłudowie.

 
Radna Rady Miejskiej w Zabłudowie - Agnieszka Dołęgiewicz

 

    

  MOAK zaprasza na zajęcia

 

25.09.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia w sezonie 2017/2018. Zaktualizowany terminarz zajęć i szczegółowe informacje dostępne w dziale Sekcje.

 

    

  464 Urodziny Zabłudowa - relacja

 

13.09.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

 

    

  Burmistrz Zabłudowa zaprasza na 464 Urodziny Zabłudowa

 

10.08.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

 

    

  Tożsamość i kultura - Folk w mieście. Zapraszamy na koncert.

 

01.08.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

 

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie realizuje kolejny etap projektu "Tożsamość i kultura". Z tej okazji zapraszamy na koncert ukazujący twórczość folkową od początku XX wieku do czasów współczesnych.
 
Wystąpią: BATEREJKA (Zespół muzyki włościańskiej), Zabłudowski Zespół Akordeonowy, Folwarczanki, Barwianka, Reczańka, oraz NARVA (Folk nowoczesny).
 
W trakcie koncertu nauka piosenek ludowych i tańców polskich.
 
Imprezę poprowadzi: Krzysztof Szubzda.
 
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2017.

 

    

  Jan Leończuk - Honorowy Obywatel Zabłudowa

 

27.07.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

 

Jan Leończuk - poeta, prozaik, tłumacz, wydawca i animator kultury, 9 maja 2017 r. otrzymał akt nadania honorowego obywatelstwa Zabłudowa w uznaniu zasług w dziedzinie kultury, krzewienia ducha patriotyzmu i szczególnego umiłowania Ziemi Zabłudowskiej.

 
Zapraszamy do obejrzenia wideoreportażu o naszym Przyjacielu.

 

    

  Zapraszamy na Podlaską Oktawę Kultur

 

25.07.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

 

Burmistrz Zabłudowa oraz Dyrektor MOAK w Zabłudowie zapraszają na X Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru - Podlaską Oktawę Kultur.

 

 28 lipca 2017 r. będziemy gościć na Rynku (Planty) w Zabłudowie zespoły Poimenikos Aylos z Grecji oraz Prolisok z Ukrainy.

 
Festiwal poprzedzi koncert zespołów AleBabki i Absolwent z GOK w Budrach oraz Mżawka z GOK w Kruklankach.

 

    

  Z wizytą w muzeum przyrodniczym

 

07.07.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

 

W ramach letnich zajęć  organizowanych przez Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie wybraliśmy się do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy na edukacyjny wykład przyrodniczy. Przez wszystkie ekspozycje przeprowadził nas kierownik muzeum Wiesław Mikucki. Wspólnie obejrzeliśmy 3 interesujące wystawy. Pierwsza z nich dotyczyła przyrody północno-wschodniej Polski na której można było poznać wiele gatunków zwierząt i ptaków. Następnie obejrzeliśmy skamieniałości z osadów polodowcowych oraz przyrodę rejonów polarnych. Na sam koniec zachwycaliśmy się fauną mórz podzwrotnikowych.

 

    

  Czar drewna i obiektywu - rekrutacja do projektu

 

04.07.2017 | MOAK w Zabłudowie

   

Jako partnerzy serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie pt. "Czar drewna i obiektywu" wyłonionego w ramach II edycji konkursu "Zapraszamy do Gry - Lokalne projekty Edukacji Kulturowej" projektu "Podlaski Pomost Kultury" realizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

 
Obecnie trwa nabór uczestników na poszczególne warsztaty.

 
Warsztaty rzeźbiarskie z Włodzimierzem Naumiukiem.
7 wyjazdów do pracowni twórcy we wsi Kaniuki
(15.07, 22.07, 12.08, 26.08, 02.09, 23.09, 30.09)

 
Warsztaty fotograficzne z Anną Worowską
4 wyjazdy do Doliny Narwi i malowniczej wsi Kaniuki
(15.07, 22.07, 12.08, 26.08)
3 spotkania w klubie "Pod Burmistrzem" w Zabłudowie
(02.09, 23.09, 30.09)

 
Wyjazd do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie.
(09.09.2017)

 
Liczba miejsc ograniczona. Rekrutacja trwa do 14.07.2017 r.

 
Szczegółowe informacje uzyskają Państwo u naszego animatora kultury, jednocześnie koordynatora w/w projektu: Marcin Ciuchniecki, nr tel. kom. 533 150 400, tel. 85 718 84 43, e-mail: moak@o2.pl
 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018.

 

 

    

  Jubileuszowa Podlaska Oktawa Kultur

 

30.06.2017 | MOAK w Zabłudowie

  

                                

 

Poznaliśmy wykonawców tegorocznego, jubileuszowego X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru - Podlaska Oktawa Kultur.

 
28 lipca 2017 r. na Rynku w Zabłudowie ugościmy grecki POIMENIKOS AYLOS oraz ukraiński PROLISOK.

 
Wydarzenie cieszy się co raz większym zainteresowaniem. Podlaska Oktawa Kultur organizowana przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku to nie tylko barwne tańce i stroje, ale też piękna muzyka. Co roku na festiwalu poznajemy dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata - nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji.

 

    

  Tożsamość i kultura

 

06.06.2017 | MOAK w Zabłudowie

  

 

 

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie od 5 czerwca 2017 r. realizuje projekt pt. „Tożsamość i kultura”, który uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017.

 

Nasz projekt został wyłoniony z 1187 złożonych wniosków. Znaleźliśmy się w gronie 209 beneficjentów.

 
Zadaniem projektu jest organizacja cyklu warsztatów, działań animacyjnych, które podtrzymują tożsamość i promują dorobek kulturowy, a także zachęcają mieszkańców gminy Zabłudów do działań twórczych.

 
W ramach projektu zaplanowano realizację następujących bloków:

 
Czerwiec: Rzeźba ludowa i współczesna
Sierpień: Folk w mieście
Wrzesień: Zabłudowscy Drukarze
Październik: Miejsca, ludzie, wydarzenia: spotkanie historii z fotografią
Listopad: Ginąca tradycja

 
Wymienione bloki skierowane są do wszystkich grup wiekowych. Na wyjazdy i warsztaty organizowane w ramach poszczególnych działań obowiązują zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.

 
Szczegółowe informacje dostępne w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Zabłudowie - przy ul. Rynek 8, na naszej stronie oraz pod numerem telefonu 85 718 84 43.

 

    

  Już 3 czerwca "Rodzinna przygoda w parku" oraz V edycja "My biegamy - biegaj z nami!"

 

30.05.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

W najbliższą sobotę, 3 czerwca 2017 r. o godz. 12:00 zabłudowski Park Zamkowy zamieni się w miejsce wyjątkowe. "Rodzinna przygoda w parku" - pod takim hasłem z dobrą zabawą czekamy na dzieci całe rodziny. Ok. godz. 14:00 wystartuje V edycja biegów pn. "My biegamy-biegaj z nami!"

 

Szczegółowy program w kalendarzu wydarzeń.

 

 

    

  Jan Leończuk honorowym obywatelem Zabłudowa

 

09.05.2017 | Urząd Miejski w Zabłudowie

 

 

Pragniemy poinformować, iż w dniu 09.05.2017 r. uchwałą Rady Miejskiej w Zabłudowie nasz wieloletni Przyjaciel Jan Leończuk otrzymał akt nadania honorowego obywatelstwa Zabłudowa w uznaniu zasług w dziedzinie kultury, krzewienia ducha patriotyzmu i szczególnego umiłowania Ziemi Zabłudowskiej.

 

Laudacja

 

    

  Dzień Ziemi w Krynickich

 

22.04.2017 | WDK w Krynickich

 

 

Dnia 22.04.2017 r. o godz.16:00 dzieci i młodzież szkolna Wiejskiego Domu Kultury w Krynickich uczestniczyła w obchodach Dnia Ziemi - przygotowała plakat, hasła, jak można i należy walczyć z zanieczyszczeniem środowiska; posprzątała swój plac zabaw, gdzie następnie miło i wesoło spędziła czas na grach i zabawach.

 

 

    

  Dwa wyróżnienia w konkursie "Pocztówka Wielkanocna 2017"

 

22.04.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

W gronie laureatów dziesiątego konkursu "Pocztówka Wielkanocna 2017" znalazły się dwie uczestniczki naszych zajęć.

 
W kategorii III: kl. IV-VI wyróżnienia otrzymały Dominika Andrzejewska oraz Paulina Hermanowska. Ich prace zostały wybrane spośród 377 nadesłanych pocztówek.

 
Organizatorzy czekają na laureatów w sobotę 29 kwietnia 2017 r. na Koncercie Galowym XIV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego w Muzeum Podlaskim - Ratusz w Białymstoku o godz. 17:00.

 
Więcej informacji na: http://www.trojanowscy.pl/index.php/8-strona-glowna/802-laureaci-konkursu-pocztowka-wielkanocna-2017

 
Wciąż trwa głosowanie internetowe na Nagrodę Publiczności w którym wytypowano pracę Ani Aleksiejczuk-Szotko, o czym wspominaliśmy w poprzednich wiadomościach.

 
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

 

    

  "Wilk i pies" z drugą nagrodą BTSK

 

22.04.2017 | WDK w Rybołach

 

 

5 kwietnia 2017 r. w Białoruskim Towarzystwie Społeczno-Kulturalnym w Białymstoku odbył się konkurs teatralny w którym uczestniczyło 13 zespołów teatralnych z Podlasia.

 

Jednym z nich był zespół teatralny "Rybołki" z Wiejskiego Domu Kultury w Rybołach.
 

Pod kierownictwem Lidii Martyniuk dzieci przygotowały bajkę pt. "Wilk i pies". W konkursie tym dzieci zajęły drugie miejsce oraz otrzymały nagrodę pieniężną. Za najlepszego aktora komisja uznała Magdalenę Andrejuk z Ryboł.

 

    

  Zagłosuj na pocztówkę wielkanocną

 

20.04.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

Miło nam poinformować, że do głosowania na Nagrodę Publiczności zakwalifikowała się praca Ani Aleksiejczuk-Szotko zgłoszona przez Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie w ramach konkursu Pocztówka Wielkanocna.

 
Pocztówka została wybrana do głosowania spośród 338 nadesłanych prac.
 

Zachęcamy do oddania głosu na stronie www.trojanowscy.pl
 

Praca Ani w głosowaniu ma numer 11. Głosowanie trwa do 24 kwietnia 2017 r.

 
Prace uczestników eksponowane będą na wystawie "Pocztówka Wielkanocna" w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku - Spodki przy ul. św. Rocha 14 do 30 kwietnia 2017 r.

 

    

  Święta za pasem...

 

11.04.2017 | WDK w Rafałówce

 

Święta za pasem. W ramach zajęć odbywających się w Wiejskim Domu Kultury w Rafałówce dzieci przygotowywały świąteczne ciasteczka. Wyglądają bardzo smacznie :)

 

  

  

 

   

  A u nas prawdziwa wiosna...

 

27.03.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

 

Nasze dzieci poczuły wiosnę. Dzisiejszego dnia wykonują kolorowe kwiaty z bibuły. W następnym tygodniu ozdobią nimi palmy i stroiki wielkanocne.

 

 

   

  Rostrzygnięcie konkursu pn. "Wiosna w lesie"

 

21.03.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

Do konkursu plastycznego "Wiosna w lesie" przeprowadzonego przez Bielski Dom Kultury w okresie 06.02.2017 - 13.03.2017 r.  zgłoszonych zostało 16 prac z naszego ośrodka. Ogółem na konkurs wpłynęło 278 prac plastycznych z całego województwa wykonanych w technice rysunkowej, malarskiej, graficznej i technice collage’u.

 

W ramach konkursu organizatorzy przewidzieli 20 nagród w obu kategoriach wiekowych.

 

Wśród autorów najciekawszych prac znalazło się 4 laureatów z Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie oraz 1 laureatka ze Szkoły Podstawowej w Dobrzyniówce. Prace zostały wykonane w ramach zajęć plastycznych pod okiem pani Katarzyny Pury.

 

Poniżej przestawiamy Państwu naszych zwycięzców.

 

I kategoria (klasy I - III)

 

Anna Aleksiejczuk- Szotko - lat 9

Kamila Szotko - lat 9 (Szkoła Podstawowa w Dobrzyniówce)

 

II kategoria (klasy IV - VI)

 

Paulina Bonifatiuk - lat 12

Patrycja Andrejczuk - lat 12

Paulina Hermanowska - lat 10

 

   

   Zajęcia szachowe

 

24.02.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia szachowe w każdy poniedziałek w godz. 15:00 - 16:30 oraz wtorek w godz. 8:30 - 10:00. Zajęcia są nieodpłatne.

 

Zapraszamy do działu Sekcje celem zapoznania się z aktualną ofertą zajęć.

   

 

   

   Wracają zajęcia szachowe

 

17.02.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie wznawia zajęcia szachowe.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 25.02.2017 roku, o godz. 13:00 w klubie "Pod Burmistrzem" w Zabłudowie.

 

Zajęcia są nieodpłatne.

   

 

  Nowy termin zajęć tanecznych (Zespołu Tańca Ludowego)

 

17.02.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

Taniec od najdawniejszych lat stanowi wyjątkową dziedzinę sztuki w życiu człowieka. Informujemy, że zajęcia taneczne w ramach Zespołu Tańca Ludowego odbywać się będą w każdą środę o godz. 15:15 na małej sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabłudowie. Serdecznie zapraszamy.

   

 

  Milusińscy wyczuwają Walentynki

 

13.02.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

Podczas dzisiejszych zajęć nasze dzieciaki ogarnął serduszkowy szał. Od razu zabrały się do pracy i z ogromną miłością wykonały walentynkowe kartki.

 

   

 

  Ferie zimowe za nami

 

09.02.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

Tegoroczne ferie odbyły się pod hasłem "Zimowo, artystycznie i sportowo". Z naszej oferty skorzystało łącznie 61 osób. Każdy dzień to ok. 30 uczestników spędzających z nami aktywnie czas.
 
Pierwszy dzień ferii upłynął na różnorodnych grach oraz zabawach integracyjnych.
  
Już następnego dnia pod okiem naszych instruktorów dzieci i młodzież podjęły wyzwanie na zajęciach kreatywno-plastycznych. Wykonały nam piękne prace pt. "Anioły", które być może trafią wkrótce na rozmaite konkursy plastyczne.
  
Środa to kolejne inspirujące warsztaty. "Chemia bez chemii", pod takim hasłem dzieci z zaciekawieniem wykonywały mydełka oraz kule kąpielowe z naturalnych składników.
  
Warsztatami muzycznymi pod okiem Adriany Bielickiej-Skowrońskiej rozpoczęliśmy czwartkowy dzień. Następnie, na podstawie wymyślonej piosenki odbył się konkurs plastyczny mający na celu pokazanie, że zima ma wiele kolorów.
  
Koniec tygodnia zakończyliśmy aktywnie zajęciami sportowymi na pobliskiej Hali Sportowej w Zabłudowie.
  
Początek drugiego tygodnia ferii rozpoczął się wyjazdem do Michałowa nad zalew, gdzie uczestnicy obejrzeli pokaz ratownictwa wodnego w warunkach zimowych. Jednocześnie wszyscy mogli poznać wyposażenie i sprzęt policji, straży granicznej oraz służb ratowniczych. Istotnym punktem była nauka pierwszej pomocy przedmedycznej. To była ważna lekcja. Następnie uczestnicy z ogromnym zapałem wzięli udział w konkursie plastycznym, gdzie motywem przewodnim był temat pt. "Bezpieczne ferie". Na zakończenie dnia zrobiliśmy wspólne ognisko.
  
Kolejny dzień rozpoczęliśmy kreatywnie. Dzieci tworzyły "Zimowy krajobraz" przy użyciu firan oraz płócien. Byliśmy zaskoczeni możliwościami i techniką wykonania prac oraz wyobraźnią jaka wypływa z naszych uczestników.
  
Środek tygodnia to krótki odpoczynek od zajęć twórczych. Zabraliśmy wszystkich ponownie na Halę Sportową w Zabłudowie. Dzień wypełniły "dwa ognie", piłka nożna oraz inne gry i zabawy ruchowe.
  
Wszyscy bardzo wyczekiwali czwartkowego dnia. Od początku podekscytowani byliśmy wyjazdem do Muzeum Podlaskiego w Białymstoku (Ratusz). Dzieci z zaciekawieniem obejrzały i poznały historię wystawy pt. "Legendarna Młoda Polska. Malarstwo polskie przełomu XIX i XX w. z kolekcji rodzinnej", a następnie wzięły udział w zajęciach interaktywnych. W części warsztatowej zainspirowani folklorem, dzieci ozdobiły farbami torby płócienne, które mogły zabrać ze sobą jako pamiątkę z tego dnia. Po wizycie w muzeum, głodni oblegaliśmy miejscową restaurację KFC.
  
Ferie zimowe zakończyliśmy w murach klubu "Pod Burmistrzem". Było kino familijne, a na zakończenie rozśpiewane karaoke.
  
Te dni pokazały nam ile drzemie potencjału w naszej młodzieży. Jesteśmy przekonani, że warto inwestować w rozwój i pasje młodego pokolenia.

   

 

  Spotkanie organizacyjne dot. Zespołu Tańca Ludowego

 

07.02.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

Zapraszamy serdecznie rodziców, opiekunów dzieci oraz osoby zainteresowane na spotkanie dot. zajęć Zespołu Tańca Ludowego. W trakcie omówione zostaną sprawy organizacyjne oraz harmonogram na 2017 rok. Spotkanie z instruktorem, panią Izą Brant-Szehidewicz odbędzie się 14.02.2017 roku (wtorek), o godz. 16:30 w klubie "Pod Burmistrzem" (Zabłudów, ul. Rynek 8).

   

 

  Zakończenie ferii zimowych w Wiejskim Domu Kultury w Rybołach

 

06.02.2017 | WDK w Rybołach

 

Wiejski Dom Kultury w Rybołach zorganizował dnia 3 lutego 2017 roku imprezę z okazji zakończenia ferii zimowych, dzieciom uczęszczającym na zajęciach w placówce.

 

Tego samego dnia mieliśmy przyjemność gościć 48 osobową wycieczkę dzieci z Rafałówki i Zabłudowa. Za pozwoleniem ks. proboszcza Bazylego Tokajuka dzieci zostały oprowadzone po Muzeum "Ojcowizna" w Rybołach przez dyrygenta cerkiewnego Gabriela Hryniewickiego. Po obejrzeniu zgromadzonych tam eksponatów uczestnicy odwiedzili Filię Biblioteczną w Rybołach.

 

Mali goście, razem z dziećmi z Ryboł uczestniczyli w imprezie integracyjnej przygotowanej i poprowadzonej przez pracownika tej placówki oraz wolontariuszkę Dorotę Leśnik.

 

Zespół dziecięcy "Jaskółka" działający przy WDK w Rybołach i prowadzony przez Lidię Martyniuk na powitanie dał własny koncert.

 

Po wysłuchaniu piosenek uczestnicy imprezy wyruszyli "pociągiem w świat". Zatrzymując się w poszczególnych państwach, poznawali tamtejszą kulturę i uczyli się tradycyjnych tańców europejskich. Brali udział w zabawach integracyjnych.

 

Pod koniec imprezy, nasi goście zdobyli się na odwagę i zaśpiewali przy mikrofonach kilka swoich ulubionych piosenek, umilając jednocześnie zabawę pozostałym dzieciom. Po około trzygodzinnej zabawie dzieci zostały pożegnane i obdarowane balonikami. Odjechały zadowolone, szczęśliwe i uśmiechnięte.

   

  

  VI edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej "O ZŁOTĄ WSTĘGĘ SOLCZY"

 

30.01.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

Samorząd Rejonu Solecznickiego, Centrum Kultury Samorządu Rejonu Solecznickiego oraz Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Ejszyszkach zapraszają do wzięcia udziału w VI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej "O ZŁOTĄ WSTĘGĘ SOLCZY". Festiwal odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2017 roku w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Ejszyszkach oraz kościołach rejonu solecznickiego.

 

Celem festiwalu jest propagowanie i upowszechnianie muzyki chóralnej, konsolidacja środowiska chóralnego, dzielenie się doświadczeniami muzycznymi, podnoszenie poziomu kultury muzycznej a także promocja rejonu solecznickiego.

 

Zapraszamy serdecznie chóry dziecięce i młodzieżowe, chóry dorosłych zarówno mieszane jak i kameralne do zapoznania się z regulaminem festiwalu. Zgłoszenia przyjmowane są do 14.04.2017 roku.

 

Szczegółowych informacji udziela: Centrum Kultury Samorządu Rejonu Solecznickiego, ul. Wileńska 48, 17-116 Soleczniki (Litwa), tel./fax 00370 380 51980, e-mail: festival.eisiskes@gmail.com, www.salcininkaikultura.lt

 

Regulamin festiwalu

 

Karta zgłoszeniowa

   

  

  Dzień Babci i Dziadka

 

20.01.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

20 stycznia w klubie "Pod Burmistrzem" gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Karpińskiego w Zabłudowie, którzy przygotowali nie lada niespodziankę dla Babć i Dziadków. Sala wypełniła się po brzegi uradowanymi twarzami seniorów. Dzieci natomiast z nutką nieśmiałości zaprezentowały program artystyczny pod okiem nauczycieli i głównej koordynatorki wydarzenia Pani Barbary Wasilewskiej. Były wiersze, pokazy taneczne, piosenki i piękne melodie przywracające wspomnienia tym najstarszym. Dzieci sprawiły głównym gościom wiele uśmiechu i wzruszeń. Po występach na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Pod koniec tego wyjątkowego wydarzenia dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane prezenty oraz wykonały wspólne pamiątkowe fotografie.

   

  

  CYNOGRAFY

 

20.01.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

W czwartkowy wieczór mieliśmy zaszczyt gościć Pana Waldemara Reguckiego wraz z małżonką, którzy wspólnie otworzyli wystawę pt. Cynografy. Tego wieczoru zadaliśmy autorowi mnóstwo pytań m.in. o początki twórcze, zrodzoną pasję, technikę wykonania prac, doświadczenie czy chociażby inspiracje. Ponadto poznaliśmy bliżej sylwetkę twórcy tych niepowtarzalnych i unikatowych prac. Dowiedzieliśmy się, że w przekroju wystaw, które prezentował Pan Waldemar Regucki prace pozostały  na stałe m.in. w Japonii i Lichtensteinie. Dowiedzieliśmy się także wiele o sporze twórców, czy aby cynografy to grafika. Był to kameralny i szczególny wieczór, który pochłonął przybyłych gości. Jesteśmy zadowoleni, że wystawa pozostanie u nas jeszcze przynajmniej do końca lutego. Z tego miejsca serdecznie zapraszamy do obejrzenia.

   

  

  Kolędowanie w Zabłudowie

 

16.01.2017 | MOAK w Zabłudowie

 

W dniu 15.01.2017 roku, w murach kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła odbyło się VII Wspólne Zabłudowskie Kolędowanie. Tegoroczne wydarzenie przyciągnęło młodsze i starsze pokolenia mieszkańców Zabłudowa oraz okolicznych miejscowości. Tradycyjne pastorałki przeplatające się z nowszymi kolędami niosły swym echem na szczypiący mrozem i pokryty śniegiem Zabłudów. W samym sercu wydarzenia atmosfera była bardzo ciepła i rodzinna.

 

W tym roku gościliśmy następujących artystów, grupy kolędnicze, rodziny i chóry:

 

- Dzieci z klasy II "B" ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Karpińskiego w Zabłudowie

- Grupa kolędnicza "Aniołki" z MOAK w Zabłudowie

- "JASKÓŁKI" z Wiejskiego Domu Kultury w Rybołach

- "ROSY" z Wiejskiego Domu Kultury w Rybołach

- Grupa kolędnicza ze Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rafałówce

- "RADOSNE NUTKI" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabłudowie

- Rodzina Czarneckich

- GOŚĆ SPECJALNY: Chór parafialny z kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Białymstoku pod dyr. Wiesława Joszczyka

- Chór parafii prawosławnej pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Zabłudowie

- Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Wspólnoty Polskiej w Białostoczku

- Nina Stepaniuk

- Chór dziecięco-młodzieżowy z MOAK w Zabłudowie pod dyr. Adriany Bielickiej-Skowrońskiej

- Zespół "BARWIANKA"

- Zespół "FOLWARCZANKI"

- Chór szkolny DO-RE-MI ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Karpińskiego w Zabłudowie

- Rodzina Szum

- Grupa teatralno muzyczna "MASKA" z MOAK w Zabłudowie

- Zespół "RECZAŃKA"

- Schola Wspólnoty "Przyjaciele Oblubieńca" działająca przy parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Zabłudowie.

 

Po każdym występie artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz upominkami. Ponadto dla każdego uczestnika czekał ciepły posiłek na pobliskiej plebanii.

 

Nastrój tego dnia natchnął nas na kolejne i miejmy nadzieję jeszcze piękniejsze edycje wspólnego zabłudowskiego kolędowania.

   

 
2020 - 2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013

 

Copyright © Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie