Rosy w nowych strojach ludowych

 

12.10.2020 | MOAK w Zabłudowie

 

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie od 04.05.2020 r. realizował projekt pn. "Zakup strojów ludowych zespołowi Rosy" w ramach programu EtnoPolska 2020. Tak obecnie prezentuje się efekt kilkumiesięcznych zadań projektowych. Panie z zespołu Rosy prezentują się w nowych strojach. Uszyte zostały bluzki, spódnice z halką, kubraki i fartuchy. Ponadto zostały zakupione chusty oraz obuwie sceniczne.

 

 

 

    

  Ogłoszenie o naborze - Młodszy instruktor - Świetlica Wiejska w Halickich

 

23.09.2020 | MOAK w Zabłudowie

 

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko Młodszego instruktora w Świetlicy wiejskiej w Halickich. Szczegółowe informacje w Biuletynie Informacji Publicznej - http://bip.moak.um.zabludow.wrotapodlasia.pl/ogoszenia_o_naborze/

 

-

Ogłoszenie o naborze

 

 -

Kwestionariusz osobowy

 

-

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacyjnych

 

    

  Ogłoszenie o naborze - Młodszy instruktor - WDK w Krynickich

 

23.09.2020 | MOAK w Zabłudowie

 

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko Instruktora w Wiejskim Domu Kultury w Krynickich. Szczegółowe informacje w Biuletynie Informacji Publicznej - http://bip.moak.um.zabludow.wrotapodlasia.pl/ogoszenia_o_naborze/

 

-

Ogłoszenie o naborze

 

 -

Kwestionariusz osobowy

 

-

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacyjnych

 

    

  Ogłoszenie o naborze - Instruktor - WDK w Rybołach

 

23.09.2020 | MOAK w Zabłudowie

 

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko Instruktora w Wiejskim Domu Kultury w Rybołach. Szczegółowe informacje w Biuletynie Informacji Publicznej - http://bip.moak.um.zabludow.wrotapodlasia.pl/ogoszenia_o_naborze/

 

-

Ogłoszenie o naborze

 

 -

Kwestionariusz osobowy

 

-

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacyjnych

 

    

 

  Materiał o deportacji mieszkańców wsi Zacisze na antenie TVP 1

 

17.09.2020 | MOAK w Zabłudowie

 

W dniu dzisiejszym (17.09.2020 r.) o godz. 22:30 na antenie TVP 1 w "Magazynie śledczym Anity Gargas" ukaże się materiał poświęcony deportacji mieszkańców wsi Zacisze na Sybir - 10 lutego 1940 r. Polecamy.

 

    

  Zabłudowskie Archiwum Cyfrowe

 

23.04.2020 | MOAK w Zabłudowie

 

 

Pragniemy poinformować, iż przy Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Zabłudowie powstało Zabłudowskie Archiwum Cyfrowe.
 
Celem niniejszego projektu jest digitalizacja i upowszechnienie niezwykle cennych zbiorów dotyczących gminy Zabłudów.
 
W ramach projektu zapraszamy do współtworzenia tej cennej pamiątki dla przyszłych pokoleń, a przede wszystkim do wnikliwego zapoznania się z posiadanymi zasobami, które mogą okazać się wyjątkowo cenne.
 
Zachęcamy do współpracy osoby i instytucje, które posiadają w swoich zbiorach fotografie, klisze, dokumenty, kroniki, nagrania audio oraz materiały video. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zachować swoje cenne zbiory przed zniszczeniem i przenieść je z wersji analogowej do cyfrowej.
 
Wydarzenia kulturalne, uroczystości państwowe i religijne, szkolnictwo, architektura i przestrzeń, fotografie rodzinne i okolicznościowe, znaczące postaci w regionie... ale i nie tylko. Każde, często niepodpisane lub anonimowe zdjęcie lub dokument mogą okazać się ważnym śladem tamtych lat.
 
W Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Zabłudowie przy ul. Rynek 8 powstał dział zajmujący się digitalizacją zbiorów. Udostępnione materiały są skanowane, kopiowane, a oryginały wracają do właścicieli. Te najciekawsze za Państwa zgodą zaprezentujemy na witrynie Zabłudowskiego Archiwum Cyfrowego.
 
Liczymy również na Waszą pomoc w celu opisania dostępnych już materiałów, by archiwum nie było tylko anonimowym zbiorem, a stało się ogromną skarbnicą wiedzy. Również czekamy na sugestie i opinie dotyczące portalu i sprawnego poruszania się po zabłudowskich kartach historii.
 
zabludowskiearchiwumcyfrowe.pl

 

    

  Koło rzeźbiarskie - wersja domowa

 

17.04.2020 | MOAK w Zabłudowie

 

Uczestnicy koła rzeźbiarskiego w Zabłudowie w każdej wolnej chwili poświęcają się swojej pasji. Zapraszamy serdecznie na fanpage naszych rzeźbiarzy, gdzie możęcie zobaczyć efekty ich pracy.

 

 

Fanpage Koła Rzeźbiarskiego w Zabłudowie

 

    

  80. rocznica Zbrodni Katyńskiej

 

17.04.2020 | MOAK w Zabłudowie

 

 

Szanowni Państwo,

 
z uwagi na to, że 80. rocznica Zbrodni Katyńskiej przypada na panujący obecnie czas pandemii, z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy powstało wirtualne upamiętnienie tej narodowej tragedii.
 
Upamiętnienie w postaci wirtualnej ekspozycji przywołuje z imienia i nazwiska oficerów Wojska Polskiego, żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, funkcjonariuszy Policji Państwowej i Straży Więziennej, urzędników i wszystkich innych przedstawicieli polskiej inteligencji, zamordowanych ludobójczo przez reżim sowiecki i pogrzebanych na cmentarzach w Bykowni, Charkowie, Katyniu i Miednoje.
 
Zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony www.80rocznicakatynia.pl i do włączenia się w upamiętnienie w ten symboliczny sposób.
 
Pamiętając wspólnie o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej, pielęgnujemy prawdę, aby przekazywać ją kolejnym pokoleniom.

 

    

  Zapraszamy do teatru online

 

02.04.2020 | MOAK w Zabłudowie

 

Zapraszamy do obejrzenia przedstawień Teatru Narodowego online.
 
Czeka na Was m.in. Hamlet Stanisława Wyspiańskiego, Miłość na Krymie Sławomira Mrożka, Kosmos Witolda Gombrowicza, Śluby panieńskie Aleksandra Fredry, Udręka życia Hanocha Levina, Pożegnania wg Stanisława Dygata, Mrok Mariusza Bielińskiego, Pchła Szachrajka Jana Brzechwy...
 
Polska klasyka, dramaty oraz adaptacje współczesnych tekstów polskich i zagranicznych.

 

Spektakle dostępne na stronie: https://narodowy.pl/

 

    

  MOAK w Zabłudowie otrzymał dofinansowanie na zakup nowych strojów zespołowi Rosy

 

13.03.2020 | MOAK w Zabłudowie

 

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie z liczbą 82 punktów znalazł się w gronie 293 beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020. MOAK w Zabłudowie wnioskował o zakup strojów ludowych zespołowi Rosy działającemu przy Wiejskim Domu Kultury w Rybołach.

 

Czas realizacji zadania: 04.05.2020 r. - 15.10.2020 r.

 

Koszt realizacji całego projektu: 45 800,00 zł

Wkład własny: 3800,00 zł

Dofinansowanie NCK: 42 000,00 zł

 

 

    

  Wstrzymane wydarzenia i zajęcia w związku z koronawirusem

 

11.03.2020 | MOAK w Zabłudowie

 

W trosce o bezpieczeństwo zawiadamiamy, że ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wynikające z możliwego rozprzestrzeniania się koronawirusa wszystkie imprezy artystyczne i rozrywkowe, spotkania kulturalne w Ośrodku oraz podległych świetlicach na terenie gminy Zabłudów zostają wstrzymane. Podobnie od 12 marca do odwołania zostają zawieszone stałe zajęcia w w/w placówkach.

 

    

  Nabór na Młodszego instruktora do Świetlicy Wiejskiej w Halickich oraz Wiejskiego Domu Kultury w Rybołach

 

26.02.2020 | MOAK w Zabłudowie

 

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko Młodszego instruktora w Świetlicy Wiejskiej w Halickich oraz Wiejskim Domu Kultury w Rybołach. Szczegółowe informacje w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

http://bip.moak.um.zabludow.wrotapodlasia.pl/ogoszenia_o_naborze/

 

    

  Zabłudowscy plastycy nagrodzeni

 

26.02.2020 | MOAK w Zabłudowie

 

Zabłudowscy mali plastycy w konkursie pt. "Kredką, farbą - jak kto czuje, niech przyrodę namaluje." organizowanym przez Stowarzyszenie Zielony Puszczyk znów dali popis swojego talentu.
 

Dzieci uczęszczające do Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie na zajęcia plastyczne pod kier. Katarzyny Pury, co raz zdobywają czołowe miejsca w licznych konkursach plastycznych. I tym razem talent naszych dzieci nas zaskoczył. Do konkursu w sumie wpłynęło 230 prac. Zabłudów zdobył 2 główne nagrody i 3 wyróżnienia.
 
Główne nagrody powędrowały do:
Anna Aleksiejczuk-Szotko 12lat - Zabłudów (ryś)
Maja Wojtowicz 12lat - Bolesławiec (zachód słońca)
Natalia Szatkowska 10lat - Zabłudów (mokradła)
 
Wyróżnienia przyznano:
Aleksandra Samsonowicz 11lat - Zabłudów (wiewiórka)
Kamila Stachowiak - SP nr 279 Warszawa (rosiczka)
Lena Majda 10lat - Wrocław (zając)
Magdalena Aleksiejczuk-Szotko 8lat - Zabłudów (sejmik)
Maja Szymborska - GOK w Szepietowie (las)
Helena Bazanowska 8 lat - PSP Rzeszów (jelonek)
Nina Opłatkowska 6lat - Grębocin (sikor)
Paulina Całek 9lat - Zabłudów (wilk)
Zofia Kwiatkowska 10 lat - PSP Rzeszów (miś)
Zuzanna Bartłomiejczuk - GOK w Szepietowie (daniel)
 
Serdecznie gratulujemy!

 

    

  Ruszają ferie zimowe!

 

14.01.2020 | MOAK w Zabłudowie

 

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Zabłudowie oraz Klubem Sportowym "RUDNIA" Zabłudów zaprasza dzieci od lat 7 oraz młodzież na Ferie zimowe 2020. Szczegółowe informacje dostępne w Kalendarzu wydarzeń.

 

    

  X Wspólne Zabłudowskie Kolędowanie - videorelacja

 

13.01.2020 | MOAK w Zabłudowie

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z jubileuszowego X Wspólnego Zabłudowskiego Kolędowania, które odbyło się 12 stycznia 2020 r. w cerkwi pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Zabłudowie i kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Zabłudowie.

 

 

    

  X Wspólne Zabłudowskie Kolędowanie

 

07.01.2020 | MOAK w Zabłudowie

 

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie, Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Zabłudowie, Parafia pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Zabłudowie zaprasza na jubileuszowe X Wspólne Zabłudowskie Kolędowanie.

 

W programie:

godz. 10:30 - Występ zespołu Armonia (Cerkiew pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Zabłudowie)

godz. 13:00 - Przegląd zespołów, grup kolędniczych, solistów oraz muzyków z terenu gminy Zabłudów (Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Zabłudowie)

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 9 stycznia 2020 r. w siedzibie MOAK.

 

    

 

 

 

 
2020 - 2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013

 

 

Copyright © Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie