Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie w ramach swej działalności ma do zaproponowania Państwu szereg zajęć rozwijających młodego jak i dorosłego człowieka. Nasze sekcje artystyczne to okno na świat, a przy tym znakomita zabawa z wieloma elementami edukacyjnymi. Pokładamy nadzieję, że każdy u nas znajdzie coś dla siebie.

  

  Koło Gospodyń Miejskich

 

Justyna Kużel

Klub "Pod Burmistrzem" (16-060 Zabłudów, ul. Rynek 8)

czwartki - godz. 18:00 (zajęcia wracają we wrześniu)

  

Oferta skierowana do Pań preferujących kreatywne spędzanie czasu wolnego oraz lubiących wyzwania.

  

  

  Logiczne czwartki

 

Justyna Kużel

Klub "Pod Burmistrzem" (16-060 Zabłudów, ul. Rynek 8)

czwartki - godz. 17:00 (zajęcia wracają we wrześniu)

  

Zajęcia dla tych którzy lubią gry. Znakomita zabawa dla przyjaciół i całej rodziny. W programie zajęć gry planszowe, na papierze, gry losowe, karciane i strategiczne. Oferta w szczególności skierowana do osób dorosłych i młodzieży.

  

  

  Warsztaty rzeźbiarskie

 

Monika Jasiukiewicz

Klub "Pod Burmistrzem" (16-060 Zabłudów, ul. Rynek 8)

sobota - godz. 09:30 - 10:30 (I grupa)

                godz. 10:30 - 11:30 (II grupa) (zajęcia wracają we wrześniu)

  

"Szkoła Rzeźby" powstała w 1996 roku za sprawą wybitnego artysty - rzeźbiarza Włodzimierza Naumiuka z Kaniuk.  Zapoczątkowana inicjatywa była elementem zgłoszonego projektu do konkursu "Małych ojczyzn" pt. "Dziedzictwo ziemi dla przyszłości..." organizowanego przez ówczesne Ministerstwo Kultury i Sztuki RP. Od lat na zajęcia do klubu "Pod Burmistrzem" uczęszczali pasjonaci tego kunsztu rozwijając swój talent pod okiem mistrza.

 

Aktualnie zajęcia prowadzi uczennica Włodzimierza Naumiuka - Monika Jasiukiewicz skupiając wokół siebie kolejne pokolenia przyszłych rzeźbiarzy.

 

Zajęcia z rzeźby skierowane są do każdej grupy wiekowej a poziom trudności dostosowany do możliwości uczestników.

  

  

  ZKF - Koło fotograficzne

 

Marcin Ciuchniecki

Klub "Pod Burmistrzem" (16-060 Zabłudów, ul. Rynek 8)

sobota - godz. 11:30 - 13:00 (zajęcia wracają w sierpniu)

  

Zajęcia z fotografii są przeznaczone dla dorosłych i młodzieży. W czasie spotkań zajmiemy się pojęciami kompozycji, kolorystyką, światłem, rytmem, kontrastem... W części warsztatowej uczestnicy będą realizować proponowane lub samodzielnie wybrane tematy w technologii fotografii cyfrowej, a efekty ich pracy zostaną wspólnie omówione.

 

Podstawy fotografii, techniki fotograficzne, krajobraz (wyjazdowe plenery), portret, martwa natura, reportaż, street photo,  eksperci z dziedziny fotografii. To wszystko czeka na chłonnych wiedzy uczestników.

 

Zabłudowski Klub Fotograficzny jest otwarty zarówno dla amatorów jak i bardziej doświadczonych entuzjastów fotografii. Sekcja zrzesza pasjonatów, którzy wymieniają się doświadczeniami z tej dziedziny.

  

  

  Zajęcia szachowe

 

Łukasz Suchowierski

Klub "Pod Burmistrzem" (16-060 Zabłudów, ul. Rynek 8)

poniedziałek - godz. 15:30 (zajęcia wracają we wrześniu)

  

Na zajęciach uczestnicy uczą się logicznego myślenia oraz zasad uczciwej i sportowej rywalizacji. Zgłębiają tajniki tej gry królewskiej, by stanąć do walki podczas licznych turniejów.

  

  

  Zajęcia plastyczne

 

Katarzyna Pura

Klub "Pod Burmistrzem" (16-060 Zabłudów, ul. Rynek 8)

wtorek - godz. 15:00 - 17:00 (grupa starsza)

środa - godz. 13:30 - 15:30 (grupa młodsza)

czwartek - godz. 10:00 - 11:00 (grupa młodsza)

                    godz. 14:00 - 16:00 (Szkoła Podstawowa w Dobrzyniówce)

  

Głównym celem zajęć plastycznych jest rozbudzenie wyobraźni młodego człowieka. Zajęcia uczą sposobów wyrażania swoich myśli, emocji, uczuć, doskonalą w pracy indywidualnej i zespołowej czy chociażby uczą posługiwania się różnorodnymi technikami i narzędziami plastycznymi (kompozycje płaskie, półprzestrzenne i przestrzenne). Uczestnicy wyrażają siebie za pośrednictwem sztuki oraz poznają najważniejsze zagadnienia plastyczne. Twórcze eksperymenty i zabawy plastyczne z zastosowaniem różnych materiałów i narzędzi są nieodzownym elementem zajęć. Utrwalanie i pogłębianie umiejętności plastycznych odbywa się poprzez działania w pracowni i w plenerze.

  

  

  Zajęcia teatralne - Teatr "Maska"

  

Magdalena Gierejko

Klub "Pod Burmistrzem" (16-060 Zabłudów, ul. Rynek 8)

środa - godz. 15:30 (grupa młodzieżowa) (zajęcia wracają we wrześniu)

  

Zajęcia teatralne poprzez ćwiczenia z kultury żywego słowa (ćwiczenia artykulacyjne, oddechowe, głosu) oraz zabawy ruchowo-pantomimiczne pozwalają na przełamanie nieśmiałości, ucząc przy tym wrażliwości, kreatywności oraz pracy w grupie. Dzieci i młodzież mogą sprawdzić swoje umiejętności na scenie w realizowanych przedstawieniach. Kontakt ze sztuką poprzez aktywne w niej uczestnictwo inspiruje do poszukiwania i kreowania nowych działań artystycznych. Teatr dostarcza wielu wrażeń zarówno wykonawcom jak i odbiorcom.

  

  

  Zajęcia ogólnorozwojowe

  

Justyna Kużel

Klub "Pod Burmistrzem" (16-060 Zabłudów, ul. Rynek 8)

poniedziałek - godz. 08:00 - 10:00

                           godz. 13:00 - 15:00 

       czwartek - godz. 08:00 - 10:00

                           godz. 14:00 - 16:00 (zajęcia wracają we wrześniu)

  

Podstawą wszelkich talentów człowieka są umiejętności zdobyte w pierwszych latach życia. Zajęcia ogólnorozwojowe stymulujące inteligencję, rozwijają wszechstronne umiejętności małego dziecka. Ćwiczenia wykonywane w formie wesołej zabawy umożliwiają mu poznawanie świata wszystkimi zmysłami, ułatwiając w ten sposób efektywną naukę w przyszłości. Ponadto powyższe zajęcia kształtują u dziecka poczucie wartości i wiary we własne siły. Prowadzone głównie w konwencji zabawy, gdzie w radosnej atmosferze dzieci w sposób naturalny kształtują i rozwijają swoje zainteresowania. Wykorzystujemy w nich elementy działań plastycznych, teatralnych oraz związanych z aktywnością fizyczną - ruch uwzględniający rytm, muzykę, taniec.

 
Gry i zabawy ogólnorozwojowe:
- stworzą większe możliwości do rozwoju zainteresowań,
- uzewnętrznią emocje dzieci, rozbudzą wrażliwość,
- uaktywnią zmysły dziecka dzięki którym poznaje ono otaczający go świat,
- będą źródłem dobrego samopoczucia, doskonałą lekcją bycia w grupie rówieśniczej,
- wspomogą rozwój psychoruchowy dzieci,

- rozwiną umiejętność pracy indywidualnej i w zespole,

- pobudzą do twórczego działania, zainspirują do maksymalnego wykorzystania swoich możliwości.
 
Na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 9 lat.

  

  

  "Sobota w Klubie" - zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci i młodzieży

  

Magdalena Gierejko

Klub "Pod Burmistrzem" (16-060 Zabłudów, ul. Rynek 8)

sobota - godz. 13:00 - 16:00 (zajęcia wracają we wrześniu)

  

Zajęcia z wykorzystaniem różnorodnych dziedzin sztuki, umożliwiające wszechstronny rozwój i pobudzające kreatywność, odpowiadające potrzebom i zainteresowaniom ich uczestników, stanowiące ciekawą alternatywę spędzenia czasu wolnego, pozwalające odkrywać i rozwijać różnorodne talenty oraz doskonalić rozwój kompetencji społecznych.

 

 

 

Copyright © Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie