Wspólna Wigilia dla samotnych i potrzebujących

„W tak wyjątkowym dniu nikt nie powinien być sam…” ✨

W dniu wczorajszym 23 grudnia 2023 r. w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Zabłudowie podczas Wspólnej Wigilii gościliśmy samotnych i potrzebujących mieszkańców z gminy Zabłudów.

Wszystkich zgromadzonych przywitała nasza instruktor – Barbara Kulikowska. W ten grudniowy wieczór zaszczycili nas: ks. Krzysztof Kowalewski z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Zabłudowie, ks. Adam Stefanowicz z parafii prawosławnej pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Zabłudowie, Adam Tomanek – Burmistrz Zabłudowa, Piotr Torbicz – Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zabłudowie, Emilia Wierzbicka – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Krynickich wraz z załogą, a także Andrzej Porowski z firmy CUSTOS.

Przepyszne potrawy przygotowała załoga z Środowiskowego Domu Samopomocy w Krynickich, która zajęła się także obsługą naszych gości. 🥟 Transportem mieszkańców z odległych zakątków naszej gminy przy wsparciu MOPS w Zabłudowie zajęła się firma CUSTOS 🚗 Odwiedzili nas także młodzi kolędnicy. W murach naszego ośrodka wybrzmiały najpiękniejsze tradycyjne kolędy polskie. 🎻 Każdy z uczestników otrzymał prezent od Mikołaja. 🎁🎅

To był niewątpliwie miło i ciepło spędzony czas. I pamiętajcie, czyniąc dobro wraca ono do Was ze zdwojoną mocą. 🫶

Życzymy Wam zdrowych, spokojnych, rodzinnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia 🌟 I pamiętajcie o tych, którzy wokół nas spędzają gdzieś ten czas samotnie.

fot. Marcin Ciuchniecki